Na detroitském autosalonu se představí také GLA 45 AMG a S 600 Maybach

Po dlouhé době přinášíme novinky opět z Německa. Tentokrát se jedná o crossover GLA 45 AMG a vlajkovou loď automobilky Mercedes-Benz, konkrétně prodloužená třída S. Obě zmíněné novinky tak doplní nové Céčko na letošním mezinárodním autosalonu v Detroitu.

Přibližnou podobu GLA 45 AMG jsme už mohli vidět při odhalení konceptu minulý rok v Los Angeles. GLA 45 AMG má představovat spojení sportovního vzhledu a vysokého výkonu. Toho by měl docílit díky sportovnímu paketu, upravenému brzdovému systému a především přeplňovaným čtyřválcovým dvoulitrem s výkonem 360 koní a točivým momentem 450 Nm. O řazení jednotlivých stupňů se bude starat sedmistupňový dvouspojkový automat AMG SPEEDSHIFT přenášející sílu dále na všechna čtyři kola. S touto specifikací by to mělo GLA 45 AMG zvládnout z 0 na 100 km/h za méně než 5 vteřin

Mohlo by vás zajímat:  Ford chystá mohutnou modelovou ofenzívu

Třetí novinkou na stánku třícípé hvězdy v Detroitu bude vlajková loď S 600 Maybach. V ulicích německého Stuttgartu byla spatřena prodloužená verze Mercedesu-Benz S 600 s označením Maybach. Jedná se o přímého konkurenta vozů Audi A8 L a BMW 7 L. Důvodem povyku je fakt, že novinka ještě nebyla oficiálně představena. Její odhalení se plánuje právě na letošní autosalon v Detroitu, ale objevují se informace, že by to mohl být i Guangzhou autosalon v Číně.

Prodloužená verze narostla oproti předchůdci o dalších 20 cm, na konečných 5 446 mm. Dalším poznávacím znakem je přidané třetí okénko za zadními dveřmi. Uspořádání interiéru ve stylu 2+2 není v této kategorii žádnou novinkou. Dozadu by se také třetí osoba nevešla, jelikož byste jsi neměli, kam odložit sklenku šampaňského. K pohodlnému přesunu zámožných zákazníků bude sloužit motor V12 5,5 litru s výkonem 585 koňských sil. Pokud se Vám zdá S 600 Maybach stále krátký, nezoufejte. Mercedes plánuje i příchod verze Pullman jako vrchol nabídky s celkovou délkou skoro šest metrů.

Mohlo by vás zajímat:  Výroba Fordu Mondeo 2013 byla odložena

Zdroj: worldcarfans.com, theophiluschin.com, topspeed.com