Na jaké elektromobily Mazdy se v budoucnu můžeme těšit? A kdy dorazí?

Mazda sice v minulosti neměla v plánu vytvářet elektromobily, dalo by se dokonce říci, že se tomu do poslední chvíle snažila vyhnout a i přesto však přijde s touto inovací. Mělo by se jednat o úplně nový model, na kterém má spolupracovat i společnost Toyota. Pojďme se podívat, co Mazda a Toyota vlastně chystají.

Kdy a jak bude nový elektromobil Mazdy vypadat?

Mazda je dnes velmi oblíbenou značkou řidičů s vysokou cenovou dostupností. Skvělé je i to, že Nová Mazda 3 se neopírá o downsizing a není přeplněna za účelem nízce normované spotřeby. Podle posledních informací britského webu Autocar by Mazda měla uvést nový elektromobil v roce 2020. Pochlubit se Mazda chce zcela novým modelem vozidla, který má vzhledově připomínat současnou nabídku vozů, aby nepůsobil příliš uměle.

Spolupráce s Toyotou

Loni na podzim Mazda spolu se společností Toyota oznámila spolupráci na nových automobilech. Mazda tak sice bude na nových elektromobilech spolupracovat s Toyotou, první model prý ale bude výrobek pouze Mazdy. Šéf evropské divize Mazda Jeff Guyton totiž uvedl, že na vývoji tohoto vozidla pracovali ještě před navázání spolupráce s Toyotou.

Už příští rok

Podle dřívějších zpráv je jisté, že Mazda bude nabízet více typů elektromobilů. První model by měl být v příštím roce nabízen s bateriemi. Druhý model by pak měl být vybaven Wankelovým motorem, který by sloužil jako prodlužovač dojezdu vozidla. Britové uvádějí, že Mazda bude také nabízet plug-in hybrid, na který se můžeme těšit v roce 2021.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora