Na některých místech se parkovat nevyplácí. Výjimkou není pokuta, odtah nebo výbuch

Léto je dobou pěkného počasí, prázdnin, a tedy i různých cest na dovolenou nebo dobou výletů. Mnoho lidí sedá do svého vozu a vyráží vstříc novému dobrodružství. Auto je ale třeba někde nechat a pokračovat pěšky. A kde v létě nikdy neparkovat? Jsou místa, kterým se vyhněte obloukem.

Soukromé pozemky

Jistě to všichni známe. Přijedeme ke koupališti, k přírodní nádrži, k turistické atrakci, ale vyhrazené parkoviště je obsazeno. Mnozí proto začínají parkovat, doslova kde se dá. Že na konkrétním místě není zákaz, ještě neznamená, že je zde parkování povoleno. Není možné zaparkovat na soukromém pozemku někoho jiného. Stejně jako nelze parkovat ani na pozemku městském bez příslušného povolení. V krajním případě hrozí i odtah, který není nic levného.

Přímé slunce

Pokud je to jenom trochu možné, zaparkujte své auto tak, aby bylo alespoň část doby ve stínu. Návrat k rozpálenému autu není nic příjemného a dlouhou dobu trvá, než bude v kabině adekvátní teplota. To ale není úplně ten nejhorší problém. Je chybou ponechat auto na slunci, pokud v něm máte například PET lahve s vodou, zapalovače, léky, potraviny nebo různé spreje. V mnoha případech hrozí značné škody.

Zdroj obrázku: Freepik

Centra měst

Nechat své auto při výletu v centru města je chybou hned ze dvou důvodů. Obvykle se zde parkovat může jen za určitých podmínek. Místa mohou být k dispozici jen pro rezidenty, ti ostatní si poté výrazně připlatí. Druhým negativem jsou vysoké teploty, které navíc umocňuje rozehřátý podklad a beton všude okolo. Kdo nechce mít z auta pojízdnou troubu, měl by volit rozumnější řešení.

Na zakázaných místech

To, že na konkrétním místě není značka, ještě neznamená, že zde můžete zastavit. Parkování je zakázáno třeba na chodnících, v obytných zónách mimo vyznačené plochy nebo před různými vjezdy a výjezdy. Nechat zde auto znamená v lepším případě pokutu, v tom horším i odtah.

Zdroj: https://www.tripsavvy.com/tips-for-summer-car-safety-2681321