Na podzim se vyplatí věnovat autu pár minut navíc. Mohou ušetřit nejeden budoucí problém

auto-mechanic-hands-using-wrench-repair-checking-car-engine-systems

Každý motorista by měl mít své auto v dokonalém stavu. V takovém, aby nehrozilo, že ho vůz doslova nechá ve štychu. Ovlivnit to můžeme nejenom tím, že budeme jezdit ve stále nových a zánovních vozech, ale také tím, že nebudeme podceňovat kontrolu vozu. S každým ročním obdobím by měly souviset úkony, kterým je vhodné věnovat pozornost. Nejsou nijak náročné a mohou nás ušetřit problémů. Čemu se právě nyní na podzim věnovat?

Autobaterie

Přijít k autu, otočit klíčkem a nenastartovat. To je noční můra většiny motoristů. Předcházet se jí ale dá poměrně jednoduše. Základem je kontrola baterie a její proměření. Pokud už hodnoty nejsou optimální, je namístě akumulátor dobít nebo vyměnit za nový. A bude velká pravděpodobnost, že i při tuhých mrazech nastartujeme.

Pneumatiky

Během podzimu je třeba věnovat zvýšenou pozornost pneumatikám. Jak v tom směru, že bychom měli přezout na zimní, tak v tom ohledu, že je třeba zkontrolovat i hloubku jejich vzorku. Uskladněné zimní prohlédněte a zkontrolujte, zda nejsou poškozené a zda je hloubka dezénu stále dostatečná. Pokud ne, máte dost času na výměnu nebo opravu. V opačném případě se může přezutí protáhnout o týdny, což je velký risk.

Mohlo by vás zajímat:  Postrach pirátů silnic: Babička vyzbrojená fénem dělá že měří rychlost, na řidiče to zabírá
Zdroj obrázku: Freepik

Kapaliny

Je několik kapalin, které je vhodné průběžně kontrolovat – hlavně jejich hladinu. Na podzim je dobré věnovat pozornost jedné doslova nezbytné. Je to kapalina do ostřikovačů. Podzimní, ale i zimní počasí vyžaduje mnohdy až neustálé omývání čelního skla, aby bylo něco vidět. Absence kapaliny do ostřikovačů může výrazně přispět k horší viditelnosti. A kdo nechce kupovat drahou na benzinkách, neudělá chybu, když bude pár litrů vozit stále s sebou.

Druhou důležitou kapalinou, které se věnovat na podzim, je ta chladicí. U ní je kromě dostatečné hladiny třeba zajistit, aby měla správný bod tuhnutí. Tedy laicky řečeno, aby nezmrzla. Toho lze docílit správnou koncentrací tak, aby hodnota bodu tuhnutí víceméně odpovídala tuzemským zimám a teplotám, které mohou, i když krátkodobě, nastat.

Zdroj: https://www.serratoyota.com/blog/how-to-prepare-your-vehicle-for-fall/