Na původním majiteli auta záleží. Ojetý firemní vůz je nejhorší možná volba

Koupě ojetiny má mnoho úskalí a řada lidí se často napálí. Je mnoho věcí, na které je nutné dát při výběru auta pozor a které je třeba brát v potaz. Jednou z nich je i zjištění, kdo byl předchozím majitelem. Tato na první pohled podceňovaná drobnost může ušetřit mnoho problémů. Je totiž chybou koupit auto od firmy. Proč?

Zjistit majitele je hračka

Při výběru ojetého auta je dobré zjistit si, kdo je majitelem. Stačí nahlédnout do technického průkazu a je hned vidět, zda je to firma, nebo soukromá osoba. Pokud prodejce nahlédnutí neumožní, je vhodné raději vycouvat. Mnohdy totiž něco skrývá. Když to umožní a vy zjistíte, že předchozím majitelem vozu byla firma, je dobré být na pozoru.

Není firma jako firma

Pokud je předchozím majitelem ojetého vozu firma, není hned důvod dávat od auta ruce pryč. Je vhodné zjistit si, o jakou firmu šlo. Pokud o větší, s mnoha zaměstnanci, není koupě takového auta úplně ideální. Pokud šlo naopak o menší rodinnou firmičku nebo společnost o jediném jednateli, patrně šlo o auto pro osobní potřebu, napsané na firmu jenom kvůli daňovému zvýhodnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Neúcta k cizímu majetku

Proč jsou vlastně firemní auta tak špatná a jako ojetiny mohou být základem problémů? Důvod je jednoduchý. Je to neúcta k cizímu majetku. Zatímco vlastní auto si hýčkáme a šetříme, firemní zaměstnanec nic takového nedělá. Nemá potřebu auto šetřit a od toho se odvíjí i to, jak se k němu chová. Jak s ním jezdí či jak se chová uvnitř.

Auto, které může přinášet problémy

Aby auto dlouho sloužilo a nabídlo opravdu dostatečnou životnost, je třeba se k němu náležitě chovat. To lze očekávat hlavně u soukromého majitele. Ten ví, že péče o auto znamená buď dlouhé roky bezproblémového provozu, nebo jistotu dobrého prodeje při výměně za novější model.

Mohlo by vás zajímat:  OMV rozšiřuje síť a otevírá novou čerpací stanici v Ostravě

Firemní vozy však mají v rukou zaměstnanci, kterým až tak nejde o to, co bude s daným autem ve chvíli, co přesednou do nového. Několik let vyloženého huntování se může na ojetině negativně podepsat. Nový majitel v tu chvíli může koupit vůz, který mu po pár měsících nebo i letech může začínat přinášet první problémy.

Zdroj: https://www.investopedia.com/articles/personal-finance/092915/7-mistakes-avoid-when-buying-used-car.asp