Na radar lze vyzrát. Pokuta za vysokou rychlost tak nikdy nemusí přijít

Portrait Young Man Driving His Car His Way Work Transport Concept

Těžko bychom našli řidiče, který by dokázal s čistým svědomím říct, že na silnici nikdy nic neporušil. Čas od času každý zastaví tam, kde by neměl, nedodrží bezpečnou vzdálenost nebo jede vyšší povolenou rychlostí, než mu nařizují značky. Většinou ale trestu unikne. Tedy pokud v místě není hlídka či radar. I tomu se dá v některých případech uniknout. Jak?

Opravdu funguje?

Když je někde umístěný radar, neznamená to nutně, že je aktivní. Dnes není problém dané radary pouštět jenom v určitý čas. Takže se může stát, že i když projedete měřeným úsekem rychleji, žádná pokuta vám nepřijde. Radar prostě neměl aktivní měření. V tomto případě se tedy pokutě sice vyhnete, ale není to úplně vaše zásluha, nýbrž je to dílo náhody a štěstí.

Mohlo by vás zajímat:  Automatická převodovka činí jízdu komfortnější, plynulejší i úspornější
Zdroj obrázku: Freepik

Výrazně zpomalte

Průjezdové radary mají tu výhodu, že měří průměrnou rychlost v daném úseku. I když do něho vjedete třeba devadesátkou, lze mít naměřenou průměrnou rychlost klidně i o pár desítek kilometrů nižší. Stačí jenom výrazně zpomalit, abyste pod druhou kamerou projeli za delší dobu. Sice můžete brzdit ostatní, ale když vám hrozí pokuta, asi vám to bude jedno. Ideální je, když vám to situace dovolí, klidně i na několik vteřin zastavit. V tu chvíli nad radarem zvítězíte. Důležité je spočítat si, jak dlouho stát nebo na kolik zpomalit, abyste se dostali pod povolený limit.

Mohlo by vás zajímat:  Nafta natankovaná do zásoby může být problém. Chybné skladování z ní dělá nepoužitelnou tekutinu

Volba jiné trasy

Průjezdový radar, kteří měří průměrnou rychlost v úseku, má jednu kameru na začátku a druhou na konci. Často se stává, že v daném úseku mohou být i různé odbočky, které umožní využít alternativní trasu. Pokud víte, že vám hrozí pokuta za vysokou rychlost, utečte z daného úseku. Zahněte a vyjeďte až za druhou kamerou. Možná si při tom cestu prodloužíte z hlediska kilometrů i času, na druhou stranu je to určitě přijatelnější než ze své peněženky dávat nemalé peníze na zaplacení pokuty.

Zdroj: https://www.rd.com/list/secrets-traffic-cops-avoid-speeding-ticket/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora