Na stánku Dacia v Ženevě se dočkáme dvou novinek

Poslední novinka rumunské automobilky Dacia nese jméno Lodgy a představuje prostorné MPV za rozumnou cenu.  Dalo by se říci, že si teď dá automobilka na chvíli oddych s novinkami, ale německé zastoupení prozradilo, že Dacia přiveze na ženevský autosalon dva zcela nové modely.

Prvním z nich bude pravděpodobně nejlevnější evropské SUV s označením Duster, které projde mírnou modernizací. To znamená, že bychom se mohli dočkat například nové přední mřížky, přepracovaných světlometů a zaktualizovaného interiéru. Dacia Duster se stala úspěšným modelem pro rumunskou značku, jelikož se prodalo více než 400 tisíc kusů od té doby, kdy vstoupila na trh.

Druhou novinkou, jež se ukáže v Ženevě, se stane nejspíše nová generace Loganu MCV. Ta samozřejmě nabídne stejný design jako druhé generační provedení modelů LoganSandero. Jelikož MCV je označení pro kombi, můžeme očekávat změněné zadní lampy ve srovnání se sedanem. Ani v kabině neproběhnou žádné velké úpravy, vše bude převzato ze sedanu a hatchbacku.

Fotogalerie: theophiluschin.com, autobild.de