Na trh míří nové SUV – tentokrát od Hyundai

Automobilka Hyundai na americkém autosalonu v New Yorku představí svou novou hvězdu – vůz SUV Hyundai Venue. Ačkoli se jedná o SUV, jedná se o nejmenší SUV v portfoliu Korejců. Automobilka zatím zveřejnila jen skicu vozu, kde velikost není natolik zřetelná, nicméně vůz je popisován jako malý crossover, který se zařadí i pod Konu a bude na pomezí segmentů A a B.

Zajímavý tvar vozu

Vůz ale zdaleka není zajímavý jen vzhledem ke své velikosti. Velice nápadný bude také tvar vozu. Ačkoli jeho světlomety mohou připomínat model Kona, maska chladiče zase vypadá jako u velkého modelu Santa Fe. Pro dotvoření vzhledu je možné, že se Korejci uchýlí k odlišně tvarované střeše vozu. Automobilka se snaží další parametry utajit, a tak nevíme například žádná specifika motoru (i když se hovoří o litrovém tříválci ve více variantách).

A co interiér?

Interiér vozu připomíná již současný vůz na trhu – Kiu Rio. Nabízí následující parametry:

  • centrálně umístěný dotykový displej,
  • tři kruhové ventilace,
  • světlé čalounění.

Podívá se tato novinka na evropský trh?

Automobilka Hyundai bohužel nepotvrdila, zda se Venue dostane i na evropský trh. Vzhledem k jeho parametrům je to ale velice pravděpodobné. Kdy se tak stane (a pokud vůbec) však ještě přesně nevíme, a tak jediný způsob, jak si vůz dopodrobna prohlédnout, je navštívit od 17. dubna americký autosalon v New Yorku.

 

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora