Na trh vstupuje další automobilka! Qoros z Číny

Čína je, zdá se, nenapravitelná země. Kolikrát už zkoušela nabízet své automobilové výrobky v Evropě…? Nikdy to však nedopadlo, avšak nyní by to mohlo být jiné. Na evropský trh se totiž dere poměrně mladá značka Qoros!

Automobilka vznikla teprve před čtyřmi roky jako výsledek spolupráce poměrně známe automobilky Chery a izraelské firmy Israel Corporation. V tiskové zprávě se automobilka prezentuje jako firma, která chce produkovat uživatelsky příjemné a bezpečné vozy. To, že chce z Evropy udělat svůj hlavní trh značka potvrzuje také výběrem místa premiéry – samotný ženevský autosalon!

Mohlo by vás zajímat:  Nový Suzuki Swift přijíždí jako úsporný hybrid s novými asistenčními systémy

Hlavní cílovou skupinou budou mladí lidé. Ti také mají pomoct postupně zvednout výrobu na 150 000 kusů a poté až na 450 000 kusů. Výroba bude probíhat v Číně v okrese Changshu. Značka tvrdí, že mezi jejími dodavateli je několik velmi významných firem jako Magna Steyr, TRW, Continental, Bosch, Valeo, Microsoft nebo Iconmobile.

Dle prvního teaseru budou v nabídce nejspíše tři modely – sedan, kombi a MPV či SUV. Kdy a za jakou cenu se vozidel reálně dočkáme zatím jasné není… 

Mohlo by vás zajímat:  Honda Civic - Facelift a model Sport