Nabídky půjček na auto jsou stále dostupnější, ale mnohé vás doslova sedřou z kůže

Koupit si v dnešní době auto na úvěr je jednodušší než kdy dříve. A dokonce ani nemusí být nutné navštívit banku nebo volat do nebankovní společnosti. Často stačí pouze navštívit prodejce aut, nejčastěji autobazar, a i když nemáte v kapse ani korunu, odjíždíte s autem. Vše zní jako pohádka, ale realita je mnohdy jiná.

Půjčka jako doplňková služba

Mnoho autobazarů dnes nabízí půjčky na auto jako doplňkové služby. A je vidět, že klienti na to slyší. Pro bazar je taková služba i dalším zdrojem příjmu, jelikož za každý sjednaný úvěr má pochopitelně provizi. Vydělá tedy nejenom na prodaném autě, ale také na tom, že si ho zájemce vezme na úvěr.

Umění vyškolených prodejců

S nabídkou půjček jde ruku v ruce i snaha vyškolených prodejců o to, aby si zájemce o auto půjčku vzal. Jejich techniky samozřejmě nejsou nijak složité. Cíl je jednoduchý. Vnutit zájemci o automobil nějaký, který je nad jeho limit a finanční možnosti. Samozřejmě s tím, že není problém ihned na místě sjednat půjčku.

Mohlo by vás zajímat:  Zimním pneumatikám při jízdě v létě hrozí vážný defekt a mohou vést až k autonehodě
Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduše a rychle

Doba, kdy bylo nutné dokládat mnoho věcí, je dávno pryč. Dnes stačí často jenom doložit příjem – klidně i zpřístupněním bankovního účtu, dodat osobní údaje a může dojít ke schvalování. Tento proces může klidně trvat jen pár minut, což je další lákadlo spojené s tím, aby se do půjčkové pasti chytilo více zájemců.

S půjčkou výhodněji

Velkým marketingovým tahákem jsou často i slevy, pokud je vůz financován právě úvěrem. Mnohdy je cena ponížena klidně i o desítky tisíc. Tomu už odolá opravdu jenom málokdo a v tu chvíli se bazaru upisuje na několik dlouhých let.

A jaká je realita?

Velmi tvrdá. Mnohdy vysoké úroky a úvěr rozložený na delší dobu vedou k tomu, že finální částka výrazně převyšuje cenu automobilu. A nemusí být nic výjimečného, že za celkově zaplacenou částku by zájemce mohl mít dvě auta.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/nextavenue/2017/05/16/4-big-risks-of-taking-out-a-long-term-car-loan/