Nabíjení elektromobilů může mít elegantní řešení – turbínu!

Problém elektromobilů spočívá v tom, že mají nedostatečnou kapacitu akumulátorů. Tento problém řeší řada výrobců tím, že tento akumulátor dobíjejí za jízdy prostřednictvím spalovacího motoru. Čínská společnost Techrules ovšem přišla s lepším řešením. Použít místo klasického motoru turbínu. A neomezuje se pouze na automobily…

Znáte společnost Techrules?

Ačkoli by se mohlo zdát, že se jedná opět o čínskou společnost, která kopíruje západní technologie, není tomu tak. Tato společnost má za sebou poměrně vlivné jméno Čching Čchu-en Čchan, což je držitel titulů mnoha světových univerzit. Samotná společnost má za sebou již několik projektů:

  • Techrules AT96 TREV
  • Techrules REN, který byl představen na ženevském veletrhu – jednalo se o třímístný automobil s technikou mikroturbíny a akumulátorů s elektromotory.
  • Techrules REN RS byla v Ženevě představena sportovní verze automobilu z předchozího roku, která slibovala účast na okruhových závodech.

Technologie nejen do automobilů

Technologii mikroturbín není nutné používat pouze v automobilech, ale v podstatě kdekoli, kde akumulátory hrají prim. A toho si je vědoma také společnost Techrules, která se zaměřuje také na ostatní možnosti použití. Mikroturbína s naftovou nádrží vyrobí opravdu hodně energie, proto je možné ji využít například tam, kde není dostatečná kapacita elektrické sítě. Zde bude fungovat jako dobíjecí stanice. Vhodná je k využití jako mobilní dobíjecí stanice v místech, kde se dobíjecí stanice obvykle nepoužívají, nebo tam, kde došlo k přírodní katastrofě.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora