Nad některými přestupky zůstává rozum stát. Potkat na silnici nezkušeného nebo zmateného řidiče nikdo nechce

Že někdo překročí rychlost v obci, že někdo zaparkuje na zákazu nebo udělá jiný běžný prohřešek, je víceméně standardem. A nikdo není tak dokonalý, aby o sobě mohl říct, že vždy jezdil a bude jezdit přesně podle zákona. Bohužel ale existují i řidiči, kteří svou zmateností či nezkušeností dělají něco, nad čím zůstává rozum stát. Hlavní prohřešky jsme zmapovali.

Jízda na dálnici v protisměru

Zprávy o tom, že se na dálnici v protisměru vyskytl nějaký řidič, jsou stále častější. Mnozí argumentují tím, že nájezdy nejsou dobře značeny. Tím to ale není. Už na začátku musí být každému jasné, že se připojuje z jiné strany, než by měl. Že potom pokračuje dále, nad tím už rozum doslova zůstává stát, zvláště když se ještě drží u středových svodidel, tedy v protisměru nejrychlejšího pruhu dálnice.

Zdroj obrázku: Freepik

Průjezd kruhovým objezdem z druhé strany

Že někteří na kruhovém objezdu neblikají nebo že někteří blikají až moc, na to jsme si zvykli. Stejně jako na to, že mnozí ještě nemají úplně jasno o tom, jak je to s předností. Co je ale naprosto nepochopitelné, to je situace, když se někdo rozhodne projet kruhový objezd z druhé strany. Nejčastěji proto, že to do svého sjezdu má blíže a nechce ho celý objíždět. Už tento argument musí ukazovat na to, že to daný řidič nemá v hlavě úplně v pořádku. Sice to často odnesou jenom plechy, ale i tak nejde o nic příjemného.

Nerespektování přednosti v jízdě

To, že si někdo myslí, že křižovatku projet stihne a přednost nedá záměrně, je snad i pochopitelné. Ale to, že někdo přednost nerespektuje kvůli své nezkušenosti, zmatenosti či arogantnosti, to je zcela nepochopitelné. A je jedno, zda se jedná o křižovatku označenou značkami, nebo se jedná dokonce o křižovatku světelnou. Nedání přednosti v jízdě přitom není žádný mírný prohřešek, ale hrozí za to poměrně vysoké sankce, jak finančního, tak samozřejmě také bodového rázu.

Zdroj: https://www.carfax.ca/resource-centre/articles/the-top-10-driving-mistakes