Nadčasový design může být k zlosti. Problémy s ním mají už samy automobilky

Auta kupujeme podle různých parametrů. Někoho zajímá praktičnost, jiného výkon, dalšího prostornost nebo motor. Jsou ale i lidé, kterým velmi záleží na tom, jak bude auto vypadat. Mnozí často neváhají a kupují auto s doslova nadčasovým, velmi moderním designem. To se však může ukázat jako chyba.

Design může trápit i automobilky

Problém s nadčasovým, značně originálním designem mohou mít už samotné automobilky. Když cílí na zájemce o nové auto, mohou se dostat do problémů. Lidem se buď nový design líbí a jsou z něj nadšení, nebo dochází k pravému opaku. Auto se jim doslova hnusí. Není nic mezi tím. Oproti tomu u konzervativnějších designů lze často na svou stranu přiklonit ty zájemce, kteří váhají a jen nejsou stoprocentně rozhodnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vítězí forma nad praktičností

Jsou to především nadčasové interiéry, které mohou později potrápit. Problémem jsou určitě různé hladké a lesklé plochy, které sice dokonale vypadají, ale jenom pár hodin potom, co je auto vyleštěno a vyčištěno. Po pár hodinách už jsou na plochách viditelná smítka prachu nebo otisky prstů. Problém nastává ale i s absencí různých tlačítek. Sice jejich eliminace přispívá k designové čistotě, ale ovládat všechny funkce auta jen přes displej rozhodně není nijak pohodlné ani praktické.

V centru pozornosti

Auto s unikátním designem se také často stává středem pozornosti a to nemusí být mnoha lidem příliš příjemné. Pokud někde porušíte pravidla silničního provozu, každý si vás s takovým autem zapamatuje. To ale není jediný problém spojený s výraznější pozorností. Nezapomínejme také na to, že se mnoha lidem bude auto líbit a budou ho okukovat. Pohledy ostatních nejsou při nějakých komplikovaných manévrech vždy žádoucí a na klidu nepřidají. A zapomenout nelze také na to, když se vás lidé budou na vaše auto ptát a vyzvídat vše potřebné. Zvláště když spěcháte a kolemjdoucí bude neodbytný.

Zdroj: https://www.carwale.com/features/new-car-designs-why-change-isnt-always-a-good-thing-26835/