Námraza snižuje funkčnost senzorů. Oškrabat je třeba téměř celé auto

Nové automobily jsou doslova prošpikovány elektronikou a různými senzory. Ty nám mohou výrazně usnadnit jízdu, stejně jako nám pomohou v problémových situacích. Jsou ale situace, kdy je můžeme doslova proklínat. Jde o současná rána, která mohou být spojeny s námrazou na voze. Tu bude třeba odstranit. Ale podstatně více než u vašeho staršího vozu.

Primárně tak, abyste viděli

Zákony jsou v tomto směru jasné, a tak je řidič povinen odstranit sníh, ale i námrazu z vozu tak, aby nebyla nijak snížena viditelnost z jeho auta. Základem by mělo být očištění všech okének. Případné „tankové průzory“ jsou ze strany policistů celkem nekompromisně trestány. Důvody jsou jasné. Neoškrabané auto je na silnici velmi rizikové, jelikož řidič snáze někoho přehlédne.

Myslete i na senzory u vašeho vozu

Zůstat můžeme stále na čelním skle. Pokud jste byli zvyklí škrábat ho jenom do určité výšky, budete muset přidat. Zhruba v oblasti zpětného zrcátka najdete místo, kde je umístěno hned několik senzorů. Pokud je zakrývá námraza, je třeba i toto místo očistit. Pokud máte velké SUV, raději si přivstaňte a myslete na to, že abyste na toto místo dosáhli, bude třeba ráno u auta provést pořádné protažení svého těla.

Mezi další místa, kde se mohou nacházet senzory, rozhodně patří oblast předního nárazníku a mřížky chladiče. Zde se velmi často nacházejí senzory pro adaptivní tempomat, stejně jako zde můžete najít také přední parkovací kameru, ale i klasické parkovací senzory. Když budete obcházet auto, najdete další čidla třeba v oblasti vašich zrcátek, která hlídají takzvaný mrtvý úhel, nebo v zadní části, kde opět nechybí třeba senzory parkování a pomocní kamery. Funkčnost všech těchto prvků může být omezena, pokud jsou pokryté vrstvou námrazy.

Mohlo by vás zajímat:  České barvy v týmu Sauber Junior Team

Garáž nebo sprej vše vyřeší

Jaká je nejjednodušší možnost, jak problémy s namrzlými senzory eliminovat? Parkování v temperované garáži. Druhým řešením jsou rozmrazovací spreje. Potom si stačí zjistit přesné místo jednotlivých čidel a senzorů a pomocí spreje na něj stříknout trochu účinné látky, která během pár vteřin zajistí odstranění nepříjemné námrazy.

Komentáře