Naschvály řidičů aut vůči cyklistům nabírají na intenzitě a mohou skončit fatálně

Motoristé a cyklisté. Dvě skupiny, které se nemají na silnicích příliš v lásce. Motoristům cyklisté podle jejích slov hlavně překáží. Cyklisté jsou zase dle jejich vyjádření druhou skupinou ohrožováni. S čím vším se může potýkat cyklista, který vyrazí na silnici? Je toho více, než si dokážeme představit.

Klasická verbální agresivita

Je obtěžující, ale není zase až tak nebezpečná. Obvykle je takové jednání spojeno s tím, že předjíždějící řidič několikrát zatroubí, a toto mnohdy doplní také posunkem. Doporučuje se nereagovat, aby nedošlo k eskalaci konfliktu. Jinak nejde o nic až tak závažného a nad něco takového by se měl cyklista v ideálním případě povznést.

Použití ostřikovačů

Ostřikovače jsou na autech proto, aby si jimi mohl řidič umýt čelní sklo, pokud hůře vidí. Někteří je ale používají i ve chvíli, kdy předjíždí cyklistu. Ten tak dostane nevyžádanou vodní sprchu. Pokud jde o použití klasické letní směsi, není to až tak hrozné. Jsou však někteří motoristé, kteří neváhají do nádržky pro ostřikovače lít i směs s octem, která je určena právě na potrestání cyklistů na silnici.

Zdroj obrázku: Freepik

Standardní myška

Myška není jenom známý domácí nebo zahradní škůdce, ale je to i typický manévr, který se vyznačuje prudkou a těsnou změnou směru jízdy. Tento manévr už může být poměrně nebezpečný, jelikož neodhadnutí vzdálenosti a také rychlosti může mít fatální následky. Cyklista může o vůz zavadit nebo ho vychýlí proud vzduchu a může dojít i k pádu.

Fyzické napadení

Týká se především situací, kdy v předjíždějícím voze jedou dva a více pasažérů. Ten na místě spolujezdce neváhá stočit okénko a předjížděného cyklistu fyzicky napadnout. Nebezpečná je v takovém případě nejenom blízkost auta, ale i samotná rána. Vzhledem k rozdílným rychlostem může toto napadení vést k pádu, který může být spojen i s tragickými následky.

Zdroj: https://www.cyclescheme.co.uk/community/featured/10-things-cyclists-wish-drivers-understood