Našli jsme nejlevnější elektromobily na trhu. Za stejné ceny ale pořídíte slušný spalovák

Car 3325415 1280

Na kolik vyjde nejlevnější elektromobil? Pro mnohé je to stále dost a nutno říci, že při porovnání cen řada z nich stále výrazně převyšuje cenu spalováků, u kterých není nutné řešit dobíjení, nebo komplikace s dojezdem. A jaké jsou ty cenově nejdostupnější elektromobily v Evropě a na kolik vyjdou?

MINI Cooper SE

Povedená stylovka, za kterou se rozhodně každý otočí. Auto nejenom skvěle vypadá, ale ve městech rozhodně zaujme i tím, jak je díky elektřině dokonale tiché. A celkem mrštné, jelikož s výkonem 184 koní máte na tachometru stovku za 7,3 sekundy. Cena tohoto modelu je však 33.900 euro.

Nissan LEAF

V tuto chvíli jeden z nejpopulárnějších elektromobilů na trhu. I když výkon 150 koní není nijak výrazně oslňující, tak zaujme poměrně slušný dojezd a také praktičnost tohoto vozu. Zájem o něj zvyšuje i poměrně atraktivní cena, která v rámci Evropy začíná na částce 33.990 euro.

Mohlo by vás zajímat:  Nový díl Need for Speed se blíží
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Opel Corsa-e

Už klasická spalovací Corsa je pro své rozměry skvělou volbou do města. A to stejné se dá říci o elektrické variantě s označením Opel Corsa-e. Auto nabídne výkon 136 koní a zrychlení z nuly na stovku za 8,1 sekundy. A se zavazadelníkem o objemu 267 litrů i nějakou tu praktičnost. A to vše za cenu 31.980.

Peugeot e-208

Stále ještě žhavá novinka v podobě „dvěstě osmičky“ je k dispozici také ve své elektrické verzi, s označením Peugeot e-208. Elektromotor nabízí výkon 136 koní a auto díky němu zrychlí na stovku za 8,1 sekundy. Zajímavým lákadlem je v daném případě i cena, která činí 29.900 euro.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai představí na konferenci SHIFT Mobility v rámci veletrhu IFA 2020 svou strategii v oblasti palivových článků na vodík

Smart EQ fortwo

Ne každému je design vozu smart EQ fortwo po chuti, ale nutno říci, že kdo hledá opravdu kompaktní auto do města, ve kterém bude vozit svou pracovní aktovku a nákup, může to být dobrá volba. S elektromotorem pod kapotou má auto výkon 82 koní a zrychlení na stovku za 11,6 sekundy. A jak je to s cenou? Je to 24.990 euro.

Škoda CITIGOe iV

V kandidátech na nejlevnější elektromobil má zastoupení i mladoboleslavská automobilka, se svým modelem Škoda CITIGOe iV. Vůz má k dispozici elektromotor o výkonu 83 koní, se kterým zvládne zrychlit z nuly na stovku za 12,3 sekundy. Částka, za kterou je toto malé městské elektrické auto prodáváno je 22.300 euro.

Mohlo by vás zajímat:  Správné chování na dálnici aneb co dělat a co nikoliv
Zdroj obrázku: Pixabay.com

VW e-up!

Volkswagen e-up! je další malé městské elektrické auto koncernu, a tak v porovnání se Škodou nabídne víceméně totožné parametry. Se stejně výkonným motorem však zrychlí o něco rychleji, za 11,9 sekundy. Cena v rámci Evropy je totožná a činí taktéž 22.300 euro.

VW e-Golf

Volkswagen Golf je primárně v Evropě velmi populární auto, které už kromě nafty a benzínu nabídne také elektromotor. VW e-Golf nabídne výkon 136 koní a zrychlení z nuly na stovku za 9,6 sekundy. K tomu i se zavazadelníkem 341 litrů i zajímavou praktičnost. A cena? Ta evropská 34.200 euro.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora