Nástup elektromobility: Zahájena výroba nového BMW X2. Rozšíření znamenalo přidání noční směny a třísměnný provoz

P90529045 Lowres Start Of Production

Je to jen několik týdnů, co svět obletěly první fotografie zcela nového BMW X2: nyní se začalo vyrábět na montážní lince továrny BMW Group v Regensburgu. Od nynějška se budou v Regensburgu na jedné výrobní lince flexibilně vyrábět různé typy pohonných jednotek – od modelů se spalovacími motory přes plug-in hybridy až po čistě elektrické modely. V současné době sjíždí z výrobní linky BMW Group v Regensburgu každý pracovní den až 1000 automobilů BMW řady 1, BMW X1 a BMW X2 určených pro zákazníky po celém světě.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní zimní pneumatiky vybereme podle označení, mnoho prozradí i recenze

„S výrobou BMW X2 a jeho čistě elektrické varianty BMW iX2 zde v Regensburgu nadále udáváme tempo v nárůstu elektromobility,“ potvrdil ředitel závodu Armin Ebner. „To, že nyní vyrábíme druhý plně elektrický model zde v Horním Falci, zvýší objem výroby v naší továrně.“ Ředitel závodu zdůraznil, že všichni jsou na nový vůz a obrovské týmové úsilí, které na něj bylo vynaloženo, velmi hrdí: „Pro náš tým je dnešní zahájení výroby velmi povzbuzující.“ Vždyť výrobní specialisté v Regensburgu udělali v uplynulých měsících vše pro to, aby nové BMW X2 „tajně“ začlenili do probíhající standardní výroby – od počátečních prototypů a předsériových kusů přes rozsáhlé kontroly kvality až po komplexní rozvoj dovedností celého výrobního týmu.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot 3008 & 5008 Hybrid: Peugeot představuje novou hybridní technologii 48V

„Naše továrna pracuje na plný výkon. Díky dodatečnému objemu výroby přidáváme v Regensburgu s okamžitou platností noční směnu, takže provoz bude třísměnný,“ dodal Ebner. Do konce roku BMW Group investuje do výroby vozidel v Regensburgu více než 350 milionů eur, čímž zde vytvoří stálá pracovní místa pro přibližně 500 nových zaměstnanců.

Štíhlý, ekologický, digitální: s BMW iFACTORY nastavuje BMW Group standardy a nově definuje budoucnost výroby automobilů také v Regensburgu. Zdejší továrna BMW Group je například prvním závodem automobilového průmyslu na světě, který využívá komplexní digitalizovaný a automatizovaný proces kontroly, zpracování a značení lakovaných povrchů vozidel ve standardní výrobě, který se opírá o roboty řízené umělou inteligencí (AI). Pro tuto továrnu to představuje další krok na cestě k digitálnímu a inteligentně propojenému výrobnímu závodu.