Nástupce Audi R8 má přijít na trh již za tři roky

Audi 3620408 960 720[1]

Spekuluje se o tom, zda nástupce současného modelu automobilky Audi R8 bude elektrický. V současné době přeplňování a downsizingu totiž tento model skrývá pod kapotou atmosférický desetiválcový motor. Druhá generace tohoto modelu je ale asi posledním konvenčním modelem. Uvádí to britský časopis Car, který má své zdroje z domovského města Audi – z Ingolstadtu.

Audi e-tron

Audi e-tron označuje rodinu elektrických vozů. Již v roce 2022 se má tato rodina rozšířit o e-tron GTR, což je právě elektrický nástupce současného modelu R8. V současné době se jedná o druhou generaci vozu R8, která se prodává od roku 2015. Tento model je dostupný pouze s 5,2 litrovým motorem s deseti válci a sedmistupňovou převodovkou S-Tronic. Nástupce tohoto modelu by však měl být již elektrický.

Mohlo by vás zajímat:  Upravená Toyota Auris dostala nový turbomotor

Nástupce Audi R8

Nástupce Audi R8 má sdílet platformu J1 s Porsche Taycan. Dále má mít následující vlastnosti:

  • tři elektromotry o kombinovaném výkonu 680 koní,
  • zrychlení z nuly na sto kilometrů má o něco málo přesáhnout 2 vteřiny,
  • na jedno nabití ujede až 480 km.

Samotný šéf výzkumu a vývoje pro společnost Audi, Hans-Joachim Rothenpieler uvedl, že přechod k elektrickým vozům je nutný pro všechny modely automobilky. V současné době se to bude týkat vozů typických pro tuto společnost, tedy i těch sportovních.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora