Nástupce Citroenu 2CV přijede v roce 2014!

Kdo nezná francouzskou legendu Citroen 2CV, tak ten má určitou mezeru ve vzdělání. Zmíněný automobil je znám především pod pseudonymem Kachna či Slimák. Automobilka vyrobila přes 5 milionů „kachniček“ produkci ukončila až v roce 1990. Ovšem nyní se objevily první informace o tom, že se chystá nástupce a možná bude vyčnívat retro stylem.

Citroen jde zřejmě po vzoru koncernu Volkswagen nebo Fiat, kteří vyrábí aktuálně Beetle a 500 v parádním retro provedení. Podle německého deníku AutoBild bude nová 2CV s délkou přibližně 4,3 m postavena nejspíše na základech Citroenu C4 a designem bude vycházet z konceptu C-Cactus (premiéra v roce 2007 na frankfurtském výstavišti).

Mohlo by vás zajímat:  Renault Grand Kangoo přichází na trh

Motorizace nebyly prozatím potvrzeny, ale spekuluje se o dieselovém agregátu s výkonem 92 koní a k mání budou také dva zážehové motory o výkonu 82 a 100 koní. Koncepční studie nového Citroenu 2CV by se mohla představit v tomto roce na frankfurtském autosalonu a sériový model se začne prodávat zřejmě na jaře roku 2014 se základní cenou 16.000 Euro (v přepočtu asi 406 000 korun).

Fotogalerie: Citroen C-Cactus Concept