Navigace Waze má novou funkci. Upozorní vás na sníh a náledí

Aplikace Waze je velmi populární navigační software. Od jiných navigací se liší především tím, že jednotliví řidiči mohou v průběhu cesty zadávat řadu informací a tím je oznamovat ostatním, kteří tuto aplikaci také mají. Jedná se například o různé uzavírky, dopravní nehody, ale i policejní hlídky. Řidiči si tak vzájemně pomáhají, což je na cestách velké plus. Nyní došlo k tomu, že aplikace Waze dostala další novou funkci, která se týká jízdy v zimě.

K dispozici je možnost upozornit na špatně sjízdnou vozovku

Jízda v zimě má svá rizika. Mnohdy se mohou vyskytnout úseky silnic, které jsou namrzlé a které jsou zasněžené. Mohou se objevit doslova z ničeho nic a v tu chvíli má řidič plné ruce práce s tím, aby dokázal na vzniklou situaci zareagovat. Nyní by až tak překvapen být nemusel, jelikož Waze má k dispozici zajímavou novinku. Je to možnost upozornit na špatně sjízdnou vozovku. Tedy na úsek, který je pokrytý třeba sněhem, sněhovými jazyky, ale i ledem.

Záleží na ochotě ostatních

Stejně jako je tomu u jiných hlášení, tak i v případě tohoto vždy záleží jenom na ochotě ostatních uživatelů, zda se rozhodnou upozornit na problémový úsek, nebo nikoliv. Pokud ano, tak ve své navigaci můžete u dotčeného úseku vidět novou ikonku se sněhovou vločkou. Právě ta má upozornit na problémový stav silnice. I když primárně je funkce nabízí jenom upozornění na zasněženou silnici, dá se očekávat, že řidiči budou hlášení využívat i na další situace, které souvisí se sjízdností a nesjízdností silnice v zimě.

Stejně, jako u ostatních hlášení

Pokud budete chtít ostatním řidičům pomoci a upozornit je na problém, půjde to velmi jednoduše. Stejně, jako jste zadávali o ostatní hlášení. Pokud máte nejnovější verzi Waze, měla by se vám v dostupné nabídce zobrazit i ikonka sněhové vločky. Ostatním dáte snadno vědět, co mohou čekat.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora