Ne každé SUV je dobré. Které mohou mít problémy?

Transport 3366409 960 720[1]

Trend velkých vozů, takzvaných SUV, je doslova nezastavitelný. Nejenom, že je má v portfoliu v podstatě každá automobilka, ale říci musíme i to, že je chtějí i zákazníci. Nabídka je skutečně velká a tak je dobré důkladně vybírat. To proto, že ne každý model SUV je skutečně dobrý. A to hlavně v budoucnu, kdy se mohou objevit různé problémy. Které modely nemusí vyhovovat požadavkům náročného majitele?

Subaru XV 2,0D

I když jsou vozy Subaru obecně kvalitativně velmi dobré, model Subaru XV 2,0D jasně potvrzuje, že to neplatí o všech variantách. Pokud budete auto používat několik let, je zde velká pravděpodobnost toho, že se u něj objeví několik různorodých problémů. Hlavně ve spojení s interiérem, kde se začne objevovat nepříjemné vrzání, které je způsobeno tím, jak se jednotlivé díly uvolňují. Když vůz zavezete k mechanikovi, může objevit nejenom výrazně opotřebenou spojku, ale lze diagnostikovat i tření v motoru, nebo celkem výraznou korozi n a podvozku. Z tohoto důvodu mluvíme o autě, které nelze doporučit.

Audi Q3 2,0 TDI Quattro

Další z vozidel, u kterého by to čekal jenom málokdo. I prestižní a kvalitní automobilka tak jasně ukazuje, že jsou případy, kdy může šlápnout vedle. A toto je právě jeden z nich. Když se podíváme na hlavní problémy, které se mohou objevit, tak je rizikem především lambda sonda, vlivem které se auto může samo od sebe přepnout do nouzového režimu. Také pozor na chlazení ERG ventilu, nebo systém cirkulace výfukových plynů. Jde tedy primárně o problémy, které jsou spojeny s technikou vozu a tak se může stát, že jako jeho majitelé budete více v servisu, než na silnicích. Kladem však i nadále zůstává zpracování, jak v interiéru, tak exteriéru. Zde problémy nečekejte.

Mohlo by vás zajímat:  MINI Paceman - Špionážní odhalení!

Ford Kuga 2,0 TDCi 4×4

Celkem praktické auto, které pokud umí něčím zaujmout, je to jeho poměrně masivní konstrukce. Přesto se objevují drobnější chyby, které nemusí majitele auta potěšit. O jakých mluvíme? Je to třeba motorek stěračů, který může vypovědět službu. Větším rizikem jsou však potíže s převodovkou, na které se při větším kilometrovém nájezdu mohou objevovat trhliny. O tomto problému dokonce ví sám Ford a snaží se problém v budoucnu eliminovat. Proto je možná lepší na Ford Kuga 2,0 TDCi 4×4 raději ještě počkat. A to i proto, že u současných modelů může postupem času klesat i výkon, a to hlavně kvůli výraznějšímu zanášení přívodního potrubí.

Mohlo by vás zajímat:  Etapa číslo 6 na Dakaru přinesla pozitiva pro Prokopa a negativa pro Lopraise

Mini Cooper SD Countryman

Auto, které si lidé koupí hlavně pro jeho designu. Kdo chce mít styl a být jedinečný, pro toho je Mini Cooper SD Countryman určitě dobrá volba. Nutno ale říci, že se může objevit také jedinečnost, která nebude tak úplně chtěná. To proto, že postupem času začnou plasty v interiéru vrzat, stejně jako chrastit. Možným problémem je také vyšší únik brzdové kapaliny. Toto jsou však hlavní neduhy, které auto má. Jinak se jedná o celkem obstojnou volbou, pokud segment SUV volíte spíše pro velikost, než proto, že byste se chystali do terénu.

Nissan Qashqai 1,6 dCi 4×4

Poměrně populární automobil, který nemusí zklamat ani vás. Tedy pokud zvolíte novou generaci vozu. U té první se problémů objevovalo přece jenom celkem dost. Druhá generace je však o mnoho spolehlivější. Pokud se podíváme na výčet možných problémů, které se mohou se stoupajícím nájezdem objevit, tak mluvíme o problému s olejovým těsněním, nebo komplikace spojené s tím, že se na voze celkem výrazně šetřilo. A tak jsou jeho slabinou izolační materiály, ale i části jeho podvozku. To znamená snížení jízdního komfortu, nebo možný vznik koroze.

Mohlo by vás zajímat:  Čínské automobilky se chtějí vrátit do USA

Peugeot 2008 1,6 BlueHDi

Francouzi byli mnoho desítek let považováni za to nejhorší v automobilovém trhu. Kdo těmto řečem stále věří, měl by změnit názor. Model Peugeot 2008 1,6 BlueHDi ho o tom přesvědčí. Sice se mohou objevit drobné neduhy, jako je občas se vyskytující nepříjemný zvuk od přední nápravy, nebo ne příliš kvalitní tlumiče. Jinak se ale jedná o auto, které rozhodně má z hlediska spolehlivosti co nabídnout a jenom potvrzuje to, že vývoj i dříve opomíjených automobilů šel natolik nahoru, že s nimi nelze šlápnout vedle.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora