Nechávat v horkých dnech pootevřená okénka je riskantní. Následky za to nestojí

Woman Hand Keeping Hat Machine Window

Horké dny nejsou pro žádného motoristu nijak příjemné. Přijít k rozpálenému vozu a nasednout do něj, to není nic příjemného. Řada z nich proto kromě parkování ve stínu volí i to, že nechává pootevřená okénka. Nutno říci, že tento postup sice může o něco snížit teplotu uvnitř auta, ale ne nijak výrazně. Navíc rizik s tím spojených je tolik, že je lepší nechat okénka raději zavřená. Proč?

Dešťová přeháňka

Letní bouřky nejsou nic výjimečného. I když meteorologové hlásí slunečné počasí bez deště, čas od času se na mnoha místech může zformovat mrak, ze kterého začne pršet. Obvykle jde o krátkou, ale velmi intenzivní přeháňku. Ta může být pro zaparkované auto se staženými okénky jasnou pohromou. Pokud nejsme doslova pár kroků od vozu, abychom rychle zareagovali, můžeme počítat a tím, že interiér bude nutné důkladně vysušit.

Mohlo by vás zajímat:  Mezi vozy s cenou od sta do dvou set tisíc by profesionální mechanici doporučili Škodovky. Propadly Renaulty
Zdroj obrázku: Freepik

Riziko vykradení

Problém s otevřenými okénky nemusí být spojený jenom s deštěm. Mezi námi je také řada nenechavců, kteří se rádi obohatí. A jak se říká, příležitost dělá zloděje. Vůz s otevřenými okénky se stává poměrně snadno přístupný a zloděj z něho může vzít řadu věcí, které zde zapomeneme nebo je uvnitř běžně vozíme. Také je třeba připomenout, že z důvodu otevřených okének může mít i pojišťovna problém s pojistným plněním, protože auto nebylo před krádeží dostatečně zabezpečeno.

Problém s vandalstvím

Vandalství není jenom to, že nám někdo obejde auto klíčem nebo karoserii jinak poškodí. Projevem vandalství může být také to, že nám někdo otevřeným okénkem vhodí do vozu odpadky nebo další nežádoucí věcí. A proč by to dělal? Mnozí si tak jenom krátí volné chvíle, chtějí se vytáhnout před svými vrstevníky nebo prostě nemají úctu k cizímu vlastnictví. Dělají to ze stejného důvodu, jako ničí ostatní majetek. A čistit různě znečistěný interiér rozhodně není nic příjemného. Jak pokud jde o náklady, tak o čas nebo úsilí.

Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora