Negativa letošního Frankfurtu: protesty, nezájem a málo novinek

Autosalon ve Frankfurtu je u konce. A tak můžeme začít bilancovat nad tím, co se povedlo a co nikoliv. Nutno říci, že jsou to spíše negativa, která u mnohých převládají. Proč se letošní autosalon nevydařil úplně podle představ? Podívejme se na několik klíčových věcí, které ho negativně poznamenaly. Je jich celá řada.

Protesty ekologických aktivistů

Už několik měsíců před jeho konáním se objevovaly informace o tom, že se ekologičtí aktivisté chystají průběh letošního autosalonu ve Frankfurtu narušit. To se také potvrdilo. Skupina Rocks in the Gearbox nejenom blokovala dopravu a příjezdové cesty k výstavišti, ale také pronikla do areálu, kde dávala najevo své názory. To zážitek mnoha návštěvníků zcela jistě ovlivnilo.

Neúčast mnoha automobilek

Velkým negativem letošního ročníku je určitě neúčast celé řady automobilek. Jednoduše neměly potřebu účastnit se této velké akce a rozhodli se, že se vozy představí buď jinde, nebo i jinak. Na letošním ročníku zcela chyběly značky jako třeba Aston Martin, Citroën, Fiat, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Volvo, Subaru, Suzuki a řada dalších. Podle prvních čísel se počet všech vystavovatelů oproti předchozímu ročníku snížil zhruba o pětinu. Důvodem je hlavně snižování nákladů a to, že jim autosalony nepřináší tolik, jako dříve.

Výrazné snížení plochy s vystavovanými vozy

To jednoduše znamená, že automobilky představovaly podstatně méně novinek a tak jim stačila podstatně menší plocha, než tomu bylo dříve. V řeči čísel můžeme říci, že v porovnání s předchozím ročníkem klesla plocha stánků o více než 15 procent. Vzhledem k tomu že se mluví o ploše více než 150 000 metrů čtverečných, je to pořádný plac, který zůstal prázdný.

Málo hostesek

Ano, i to může někomu chybět. Spoře oděné sexy hostesky k mnoha prémiovým modelům prostě patří. Kdo letošním autosalon navštívil a procházel jednotlivé automobilky, musí dát za pravdu v tom, že hostesek bylo opravdu poskrovnu. A když už se objevily, tak byly oblečené spíše elegantně, než tak jak tomu bylo zvykem v minulých letech.

Mohlo by vás zajímat:  Na letošním ročníku Autoshow Praha se představí také novinky z oblasti LPG

 

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora