Nejdražším vozem na autosalonu v Ženevě 2019 je Bugatti La Voiture Noir

Ženevský autosalon je jedním z nejproslulejších autosalonů v Evropě i na celém světě. Každoročně tu každá automobilová značka představuje své novinky. V letošním roce byl jednou z těchto novinek i vůz Bugatti La Voiture Noir, který tak trošku navazuje na předchozí verzi značky Bugatti – 57 SC Atlantic. Netřeba říkat, že Bugatti je luxusní značkou, proto není tak velkým překvapením, že se jedná o nejdražší vůz na výstavě vůbec.

Závratná cena a parametry Bugatti La Voiture Noir

Tento vůz je unikát. Luxusní unikát, který si na veletrhu zakoupila jen jedna jediná osoba. Není se čemu divit – jeho cena činí 16,5 milionů eur, což je v přepočtu asi 422 milionů korun. Ten se může těšit na následující:

  • standardní motor W16 8,0 l se čtveřicí turbodmychadel,
  • výkon 1500 koní,
  • točivý moment 1600 n.m.

Jedná se o opravdu unikátní hodnoty, se kterými se u konkurenčních vozů jen tak nesetkáte. Srovnatelné parametry jsou ale například u modelu Chiron Sport i Divo, které jsou také od Bugatti, jsou však o něco levnější.

Proč je Bugatti La Voiture Noir tak drahé?

Vysoká cena tohoto vozu je určena tím, že celý vůz byl postaven ručně. Každá jedna část jeho karoserie – a proto se jedná o opravdový unikát. Výrobce usiloval o co nejčernější barvu vozu, které se snažil dotvořit s pomocí uhlíkových vláken. Vzhled vozu připomíná ostatní vozy značky Bugatti pouze tvarem své přední masky.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora