Nejen s mechanikem. Do autobazaru se vyplatí zajít i s dalšími osobami, které s koupí pomohou

Nenechat se napálit v autobazaru může být stále těžší. Nepoctiví prodejci vymýšlejí různé finty, pomocí kterých chtějí kupujícím vnutit nabízená auta. Často ve špatném stavu, za vysokou cenu. Mnoho lidí ví, že základem úspěšné koupě je jít do bazaru se zkušeným mechanikem, který auto dokáže důkladně prohlédnout a zhodnotit, zda za to stojí. Mechanik ale není jediná osoba, se kterou jít.

Rodina

Při nákupu auta je vhodné poradit se i s rodinou. Zvláště, pokud i ona bude autem jezdit. Každý by měl mít možnost vyjádřit svůj názor na to, co si o autě myslí. Zda mu bude vyhovovat, zda se mu dobře řídí a zda se mu jeví praktické. Teprve když auto vyhovuje všem, je možné přistoupit k formalitám, které se týkají koupě. Málokdy auto využívá jen jeden člověk, proto by neměl vybírat vůz sám.

Nedůvěřivý člověk

Máte v rodině někoho, kdo je z principu nedůvěřivý? Kdo nekývne jenom tak na něco a vždy si chce tvrzení ověřit? Pokud ano, vezměte ho při koupi ojetého vozu s sebou. Ať vám prodejce řekne cokoliv, čemu byste uvěřili, tento člověk bude chtít důkaz. Díky tomu možná zjistíte, že mnoho věcí je jenom lží, kterou vás chtějí autobazary přemluvit ke koupi konkrétního auta.

Zdroj obrázku: Freepik

Arogantní osoba

Není nic výjimečného, že někteří prodejci vozů se snaží působit velmi sebevědomým dojmem. Mnohdy až tak, že v kupujícím vyvolají pocit, že nákupu aut nerozumí a oni tu jsou od toho, aby mu poradili. Kdo takový je, měl by si na prohlídku vozu vzít osobu, která se nebojí být trochu arogantnější. Jak se říká, prodejci lehce „shodí hřebínek“. Díky tomu může být prezentace auta opravdu férová.

Mohlo by vás zajímat:  Hysterie kolem AdBlue je zcela zbytečná. Pouze ukazuje, jak jsou čeští řidiči manipulovatelní mediální masáží, která neustává

Menší děti

Malé děti málokdy vydrží delší dobu dělat jednu věc. Pokud se začnou nudit, je tu problém. Je nutné jim vymyslet zábavu. Proto je vhodné vzít je při výběru auta do bazaru. Pokud máte jasno, s dětmi snáze zatlačíte na prodejce, aby vaši smlouvu vyřídil přednostně, protože musíte odjet. Jinak můžou hrozit i desítky minut zbytečného čekání.

Zdroj: https://choice.npr.org/index.html?origin=https://www.npr.org/2019/10/31/774757867/5-tips-for-buying-a-car-the-smart-way