Nejenom že nová Škoda Fabia nebude v kombíku. U čtvrté generace se nedočkáme víc věcí

Škoda Fabia, ať už šlo o první, druhou, nebo třetí generaci, byla považována za poměrně populární auto. Ceněný byl především pomyslný poměr cena/výkon. Proto mnozí fanoušci značky, ale i zájemci o nový vůz s napětím očekávali, s čím přijde automobilka u čtvrté generace. A ukazuje se, že pro mnohé to bude spíše zklamání. Co bude chybět?

Verze kombi

Již bylo potvrzeno, že kombík s největší pravděpodobností nebude. Ani oficiální konfigurátor tuto karosářskou verzi nenabídne. Pro mnohé je to zklamání, jelikož řada zájemců právě tuto karosářskou verzi, pro svou praktičnost, jasně preferovala. Po Octavii tak šlo o druhé populární chalupářské či dovolenkové auto, kam šlo naložit opravdu hodně věcí. Ve čtvrté generaci se však verze kombi nedočkáme.

Zdroj obrázku: Freepik

Naftové motory

Pro každého, kdo jezdil hodně a často, byl naftový motor jasnou volbou. Stejně tak byl sázkou na jistotu pro toho, kdo hleděl i na spotřebu. Ani nafta však u nové Fabie čtvrté generace patrně nebude k dispozici. I toto v tuto chvíli potvrzuje oficiální konfigurátor, kde si lze vybrat ze čtveřice motorů a všechny jsou pouze benzínové.

Hybridní pohon

Hybridy jsou dnes poměrně běžnou věcí. V mnoha směrech přináší majitelům aut výhody. Ať už je to mild-hybridní systém, který pomůže především při rozjezdech, nebo klasický hybrid, který umožní absolvovat část městského provozu čistě na elektřinu. Plug-in hybrid potom nabídne i možnost elektrického pohonu na desítky kilometrů. Čtvrtá generace Škoda Fabia však bude i nadále věrna klasice a elektřina ve voze nebude mít prostor.

Motory s vyšším objemem

Stačí se podívat do konfigurátoru a mnozí se zděsí, kam až snaha snížit emise některé automobilky dotlačila. Aktuálně je v nabídce čtveřice motorů o objemu jeden litr. Do budoucna se počítá ještě s jedna-pětkou, která by měla být vrcholem nabídky. Větší objem u nabízených motorů prostě nečekejme.

Zdroj: https://www.skoda-storyboard.com/cs/category/modely-cs/fabia-cs/