Nejhorší chyby při cestování se stále opakují. Řada věcí zážitek z dovolené zbytečně zkazí

Pro mnohé je samozřejmou věcí, že během léta vyrazí na letní dovolenou autem. Cíl cesty je známý – buď Itálie, nebo Chorvatsko. A tak jak jsou samozřejmé tyto dvě destinace, jsou samozřejmé i chyby, které mnozí na svých cestách autem dělají. Čeho se vyvarovat a jak by měla vypadat ideální cesta?

Klasický turnus

Nástup v sobotu a odjezd ten samý den, ale o týden později. To jsou klasické turnusy v Itálii, ale i Chorvatsku. Znamená to jediné – ucpané silnice, kolony a značně komplikované cestování. Lepší volbou je zkusit si ubytování domluvit v jiném termínu, díky čemuž bude cesta tam i zpět o poznání pohodlnější, rychlejší a také jednodušší.

Jeden zátah

Být co nejdříve u moře a potom co nejdříve doma. To je cíl mnoha cestovatelů, pokud jde o letní dovolenou. Jízda na jeden zátah ale není úplně bezpečná. Hrozí především únava, vlivem které se zpomalují reakce, soustředěnost, a dokonce se může dostavit i mikrospánek. Není od věci během cesty několikrát zastavit, odpočinout si nebo se prospat. Když jde o bezpečnost cestování, je to nejlepší věc, kterou udělat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlevnější trasa

Mnozí lidé jsou schopni dlouhé hodiny studovat mapy a vybírat trasu, která bude co nejlevnější. Která se vyhne některým dálnicím nebo zpoplatněným úsekům. Je ale třeba brát v potaz všechny faktory. Nejenom cenu spojenou s průjezdem, ale i celkový počet najetých kilometrů nebo dobu cesty. Někdy se zkrátka vyplatí jet doporučenou nejrychlejší trasou, která nakonec nemusí být až o tolik dražší než doma vyzkoumané alternativy.

Neznalost předpisů

Podceňovat předpisy v cizích zemích se nevyplácí. Pokuta v eurech není nic příjemného a zážitek z dovolené značně kazí. Už při plánování cesty je namístě znát požadavky jednotlivých zemí a podle toho například dokoupit povinnou výbavu v autě nebo mít na paměti pravidla o rychlosti, popřípadě pravidla o alkoholu za volantem či podmínky převozu dětí a zavazadel uvnitř auta.

Zdroj: https://www.carsguide.com.au/family/advice/common-mistakes-to-avoid-on-your-holiday-road-trip-37480