Nejlepší nové auto? Tady je přehled

Anet Auto rou rozhodně znáte. Není ale anketou jedinou. Jsou i další, které mají za cíl poradit budoucím kupujícím, jakou cestou se mají vydat, pokud je jejich cílem auto, o kterém lze říci, že je kvalitní. Každý rok přichází se svými výsledky i společnost J.D. Power, který vydává aktualizovanou studii, která mapuje nejlepší nové vozy na trhu. A co tedy přináší Initial Quality Study spojená s roce 2018? Podívejte se společně s námi na to, jaké vozy jsou perfektní volbou.

Unikátem daných studií je rozhodně to, že vycházejí z reálných dat. Nejde tedy o žádné hodnocení několika odborníků, ale jde o výsledek ankety, na které se podílí lidé, kteří si konkrétní nové auto koupí. Ti poté hodnotí hlavně jeho problémovost. A čím je komplikací méně, tím lepší auto. Jaké automobilky dominovaly?

Genesis

Nejde o úplně tradiční a úplně známou automobilku. Její domovina je v Jižní Koreji a aktuálně ji můžeme označit za automobilku, která se proslavila hlavně produkcí luxusních vozů. A že se v tomto ohledu daří, to potvrzuje fakt, že Initial Quality Study 2018 řadí tuto automobilku na první místo. A to s hodnotou 68, která udává počet závad, které se mohou objevit v hodnoceném vzorku vozidel. Logicky platí, že čím menší číslo, tím lépe.

Kia

Pokud pomineme skvěle vypadající Stinger, která je opravdu povedeným unikátem této automobilky, tak je třeba jasně říci, že Kia nepatří úplně do segmentu prestižních vozů. Spíše do toho, který lze charakterizovat jako vozy za dobrou cenu. Mnozí samozřejmě mohou tvrdit, že kvalitativně nejsou nijak unikátní, ale Initial Quality Study 2018 říká opak. Konkrétní bodové ohodnocení je 72, což znamená, že Kia bere druhé místo.

Hyundai

Třetí Korejec do třetice. Je vidět, že tato země dokáže i s nízkou cenou nabídnout dobrou kvalitu. Hyundai, podobně jako výše zmíněná Kia, také patří do kategorie vozů, které jsou určené spíše pro běžného zákazníka, který hledá auto levnější, ale přesto kvalitní. A to se pro letošní rok také stoprocentně daří. Třetí místo s hodnotu 74 naše tvrzení jenom potvrzuje.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai uvádí na trh ix20 Cross

Porsche

Jdeme na čtvrté místo, které bere tato legendární automobilka, která se pyšní výsledkem 79. I to je celkem dobrá hodnota. Na druhou stranu ale musíme říci, že vozy Porsche rozhodně nejsou pro každého. Jde o unikáty pro movitější osoby. Dost možná i proto od nich lidé čekají více a proto jim nechtějí odpustit jakoukoliv drobnost. A tak je řadí na místo čtyři.

Ford

Německá automobilka která se těší celkem velké popularitě i u nás. Je hned několik vozidel, které lze označit za jedny z velmi vyhledávaných. Příkladem je Focus a Fiesta, které patří k nejpopulárnějším. I ty se jistě podepsaly na tom, že automobilku Ford můžeme v našem přehledu řadit na místo páté, a to již s ohodnocením, které přesahuje osmdesátku. Konkrétně mluvíme o hodnotě 81.

Chevrolet

U nás sice nejde o úplně populární automobilku – pokud jde o počet prodaných kusů, ale když se odíváme do USA, tam Chevrolet jasně patří mezi velmi populárního výrobce aut. A to i díky celkové škále nabízených modelů. A očekávat se dá i to, že popularita ještě stoupne, protože letošní hodnocení staví tuto automobilku celkem vysoko. A to s počtem bodů 82, což znamená, že jenom lehce zaostává za Fordem.

Lincoln

V podstatě stejná situace, jako u předchozího producenta. I Lincoln je automobilkou, která je populární spíše v USA, zatímco na evropských silnicích je celkem do počtu. Navíc se jedná o automobilku, pro kterou je typické především to, že dokáže produkovat celkem okázalé limuzíny. Podle hodnocení s počtem 83 však musíme říci, že od nich lidé dost možná čekají i něco více a i drobných problémů si nejenom všímají, ale také je i negativně ohodnotí.

Lexus

Kdo hledá výjimečnost spojenou s designem a luxusem, toho Lexus rozhodně nemůže zklamat. Celkově je hodnocení poměrně dobré, a to s hodnotou 84. Na druhou stranu ale nezapomínejme na to, že zde mluvíme o automobilce, která má  dispozici vozy jenom pro ty nejnáročnější. A jak se ukazuje, přece jenom by v některých ohledem mohly být lepší. Tím ale zároveň neříkáme, že jsou vyloženě špatné.

Mohlo by vás zajímat:  České zastoupení Infiniti zveřejnilo ceny modelu Q50

Ram

U nás zase až tolik vozů této automobilky nepotkáte, ale pokud vyrazíte do Spojených států amerických, můžete si být jisti tím, že zde je jasnou součástí místních silnic. Jedná se o vozy velké, robustní a také praktické – hlavně pokud mluvíme o možnost převozu věcí na korbě. A jak si stojí v hodnocení? Poměrně solidně jelikož jsou spojeny s hodnotou 84, což je stále ještě číslo, které je určitě ucházející.

Nissan

Zajímavá automobilka která dokáže na světové trhy přinášet opravdu různorodé modely, jak s ohledem na design, tak třeba i s ohledem na výkon a celkovou praktičnost. Je tedy jasné, že některé mohou být zajímavé a dobře hodnocené, zatímco u jiných to bude naopak. Když se ale podíváme na hodnotu výslednou, tak je to číslo 85, o kterém lze říci, že je ještě celkem ucházející a tak ani Nissan nemusí být celkově špatnou volbou.

BMW

V portfoliu lze najít i pár obyčejnějších modelů, ale jinak je BMW bráno jako automobilka která je přece jenom ta lepší a kvalitnější. Pokud jde o hodnocení, které si získalo od majitelů, je třeba říci, že je minimálně celkem rozporuplné. Hodnota 87 přece jenom ještě není úplně nejhorší, pokud jde o porovnání s konkurencí. Na druhou stranu od této automobilky se přece jenom očekává určitá větší kvalita a tak se dá říci, že do budoucna je určitě co zlepšit. A to napříč portfoliem.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora