Nejlepší vozy 4×4? Toto jsou oni

Když se podíváme na současné velké automobilky, musíme říci, že každý má ve svém portfoliu alespoň jeden vůz z pohonem 4×4. Některé jsou skutečně špičkové, jiné jsou horší. Co když se rozhodnete si právě takové auto pořídit? V tom případě se vám bude hodit výsledek testu, který prováděl magazín Auto Bild Allrad. A toto jsou výsledky. Pro toho, kdo váhá, jde o dobré vodítko, jak vybrat správně.

Levná SUV

Jelikož jsou to právě vozy SUV, které jsou velkým hitem, nesmí se zapomínat ani na ně. Už jenom proto, že základní idea byla vytvoření vozu, který si poradí v terénu. Dnes už na to odkazují spíše jenom pohony všech 4 kol, jelikož u řady z nich o nějakém zvládnutí terénu nelze moc mluvit. A jaký vůz je ten, který vyšel nejlépe, pokud vezmeme v potaz spíše levnější SUV? Je to Škoda Kodiaq. Pro věrné fanoušky mladoboleslavské automobilky velmi dobrá zpráva.

Dražší SUV

Na trhu samozřejmě není problémem pořídit i dražší vozy s pohonem všech 4 kol. Pokud zůstaneme u kategorie SUV, je jasným vítězem model BMW X3. Stylový automobil, který nejenom dobře vypadá, ale zvládne i náročnější terén, a i když není úplně nejlevnější, tak v poměru k tomu, co dokáže, je určitě dobrým řešením. Navíc mluvíme o značce, která je historicky spojena s řadou pozitiv s ohledem na kvalitu i inovace.

Nejdražší SUV

Není pro vás problém zaplatit za auto více než milion a čtvrt? A chcete SUV s pohonem 4×4? Potom dejte na výsledky testů magazínu Auto Bild Allrad a vyberte si model Mercedes-Benz třídy G. Jestliže hledáte auto do terénu, jenom těžko najdete místo, se kterým by si neporadil. Pokud jde o pohodlí, styl a kvalitu interiéru, také nebudete zklamáni. Co by mohlo být lepší je jeho vzhled. Ten ale maximálně vyvažuje právě jeho praktičnost.

Mohlo by vás zajímat:  První fotografie evropské specifikace Fordu EcoSport

Crossover

Co se skrývá právě pod označením crossover? Jsou to vozy, které vycházejí z SUV, ale jsou podstatně menší. Je tedy jasné, že použitelnost v terénu se snižuje a spíše převládá městské využití. To ale neznamená, že by se v této kategorii nemohly objevit kvalitní auta. Pokud jde o ten nejlepší, určitě se jedná o model Audi A6 Allroad quattro z kategorie německých vozů, který na stupních vítězů doplňuje Volvo V90 CC. Ať zvolíte jakékoliv model, je to v této kategorii sázka na jistotu a vůz vás v mnoha ohledech rozhodně nezklame.

Alternativní pohony

Dostávají se do popředí stále více, což znamená i to, že nesmí chybět v mnoha testech. Cílem vozů s alternativními pohony je hlavně nabídnout unikátní design výkon, dobrý dojezd, moderní technologie, a jelikož mluvíme o testu určité kategorie, nesmí chybět pohon 4×4. A který vůz je tím, který Němci doporučují? Je to Tesla Model S. Jeden ze skutečně unikátních elektromobilů, který sice nepatří k nejlevnějším. Pokud však jde o jeho výkon a hlavně dojezd, dokáže toho oproti konkurenci nabídnout podstatně více.

Levnější osobní vozy

Pojďme do kategorie v podstatě běžných vozů. Tedy do levnějšího segmentu, který pohon 4×4 umí také nabídnout. Kdo zde dominoval? Když jste věrni německým vozům, tak sáhněte po modelu BMW řady 3. Pokud jste naopak věrni našim automobilům, musí to být Škoda Superb. Právě toto je dvojice, která v kategorii levnějších osobních vozů zvítězila.

Dražší osobní vozy

Pokud máte peníze a hledáte za ně skutečnou kvalitu, a to s pohonem všech 4 kol, rozhodně byste měli začít u modelu Porsche Panamera, které je jasným vítězem. Doplňuje ho však vůz, od kterého by to čekal málokdo. Auto Bild Allrad totiž uvádí, že v této kategorii je velmi dobrou volbou i stylová Kia Stinger. Rozhodně totiž neohromí jenom svým vzhledem. Opět jedna dokonalá ukázka toho, že korejské automobilky umí nabídnout i kvalitu spojenou se skvělými jízdními vlastnostmi. Není tak důvod dávat na různé polopravdy a pomluvy.

Mohlo by vás zajímat:  Paříž 2012 - Mini Paceman oficiálně

Sportovní vozy

U sportovních vozů je pohon 4×4 k vidění stále více, jelikož je možností, jak zlepšit jízdní vlastnosti vozu. Jestliže si skutečně chcete zařádit na okruhu, nebo zkusit i dravou a přitom stále bezpečnou jízdu po okreskách, připadají v úvahu dvě možnosti. První, ta německá, je dnes v podstatě jasnou legendou a ikonou automobilky. Mnozí možná tuší, že je řeč o modelu Porsche 911. Spolu s ním je doporučován vůz, který je sice vedený jako sportovnější kabriolet, ale na první pohled umí překvapit svou robustností. Je to Range Rover Evoque Cabrio.

Komentáře