Nejlevnější auta na trhu nemusí být výhodnou koupí. První problémy se projeví už při první jízdě

Při pohledu na ceny nových automobilů se mnoha lidem může doslova udělat špatně. Jsou ale i automobilky, které mají v portfoliu vozy, které jsou poměrně levné a dá se na ně s trochou snahy ušetřit. Pro řadu lidí se jeví jako sázka na jistotu a takové auto objednají. Tím ale mohou spustit lavinu problémů, které s koupí levného auta souvisí.

Obyčejné provedení

Že je nějaké auto levné, není dáno vždy tím, že si automobilka srazí svou marži. Vyrobení levného auta je obvykle spojeno s šetřením. Na všem, co se dá. A tak při prvních cestách začnou být odhalovány první problémy s nekvalitou materiálů nebo s jejich montáží. Také je na první pohled vidět, při porovnání s vozy ze stejné třídy, že low cost auta nejsou úplně nejmodernější.

Základní výbava

Někomu, komu stojí auto většinu měsíce před domem a kdo vyjede jenom občas na nákup, může základní výbava stačit. Kdo ale plánuje cestovat pravidelně, měl by myslet na to, že by to mělo být spojeno s určitým komfortem, pohodlím a bezpečností. A na to má výbava samozřejmě vliv. Navíc v samotném základu jsou k dispozici i obyčejné, málo výkonné motory. A s nimi není cestování ani zábavné, ani bezpečné.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelný servis

Když je auto nové a chceme na něj mít záruku, bývá v podmínkách potřeba pravidelného servisu. Ten samozřejmě není zdarma. A cenově může být poměrně vysoký. Najednou levné auto není až tak výhodné, jak se na první pohled zdálo. Během několika let se na servisních prohlídkách zaplatí tolik, že by možná vyšla lépe jiná značka.

Ztráta hodnoty

Každé běžné sériové auto ztratí v okamžiku koupě na hodnotě. U některých je to více, u jiných méně. A to pokračuje s každým dalším rokem provozu. Levná auta však často klesají na hodnotě enormně rychle a v době prodeje nelze počítat s tím, že za ně dostaneme velký obnos. I to je jeden z důvodů, proč nemusí být ideální jít právě touto cestou a kupovat vůz extrémně levný.

Zdroj: https://www.kbb.com/car-advice/buying-cheap-car/

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora