nejsilnější z nabídky Aston Martin Rapide S s výkonem 558 koní

Z kraje roku 2013 vypukly velkolepé oslavy britské automobilky Aston Martin, jelikož ubylo přesně 100 let od jejího založení. Na tuto počest se vedení značky rozhodlo vypustit na trh nejsilnější variantu, označenou Aston Martin Rapide S.

Aston Martin Rapide S se řadí do skupiny rychlých sportovních limuzín, kam spadá třeba Porsche Panamera či Maserati Quattroporte. Limitovaná edice Rapide S je poháněna motorem V12 o objemu 6.0 litru. Ten je nově uložen o 19 mm níž, než tomu bylo u běžného Rapide a poskytuje výkon 410 kW a točivý moment 620 Nm. Z 0-100 km/h vůz zrychlí za 4,7 sekundy a může dále pokračovat až na maximální rychlost 306 km/h. 

Mohlo by vás zajímat:  Austin-Healey Sprite na prodej

Změny se ovšem neodehrály jen pod kapotu. Aston Martin Rapide S se dočkal vylepšeného systému jízdní stability a adaptivního podvozku ADS s módy Normal, Sport a Track. Posílená je rovněž i brzdová soustava s keramicko-karbonovými kotouči o rozměrech 398 mm vpředu a 360 mm vzadu.

Karoserie vozu může být na přání zákazníka vybavena balíčkem Carbon Exterior Pack, který zahrnuje přední splitter, sportovní difuzor, aerodynamické kryty zpětných zrcátek a tmavší výplně zadních svítilen. V interiéru najdeme dekory z černého klavírního dřeva a perforovanou černou a červenou kůži na sedadlech.

Mohlo by vás zajímat:  Rolls-Royce představil novou specifikaci modelu Ghost

Zvenku poznáte nový Aston Martin Rapide S podle inovované masky chladiče, zvětšeného křídla na víku kufru a 20″ litých kol obutých do pneumatik Bridgestone Potenza. Samozřejmostí je červené označení na zádi vozu. 

Fotografie: Worldcarfans