Nejstarší dochovaný Mercedes-Benz 300 SL na prodej!

 

Při příležitosti nedávného představení Mercedesu SL se výrobce rozhodl rozeslat tiskovou zprávu, ve které stojí informace o zrestaurování původního modelu 300 SL W 194 z roku 1952. Pokud Vám stejně jako mě utíkají oba koutky pomalu nahoru, je to jen dobře.

Restaurovaný Mercedes-Benz 300 SL nese na svém šasi označení 194 010 0000 2 / 52. Směrodatná je však poslední číslice před lomítkem, značící číslo podvozku. Jedná se tak skutečně o nejstarší dochovaný kus, který byl společně s číslem 1 sestaven ručně v dílně Rudolfa Uhlenhauta ve Stuttgartu. Zbylých 8 vozů ze série bylo využito hlavně pro závodní účely.

Mohlo by vás zajímat:  McLaren 650S - Zběsilejší 12C je tu! [AKTUALIZOVÁNO]

 Vrácení zašlého lesku se ujalo Mercedes-Bezn Classic Centrum, které si vzalo za cíl odvézt práci nejvyšší kvality, s výsledkem co nejautentičtějším. Právě proto trvala celá akce více než pět měsíců, během kterých byly zachovány původní nesrovnalosti, aby se poukázalo na ruční sestavení konkrétního modelu.

Rukama mistrů motorářů samozřejmě prošel i třílitrový šestiválec. Nebyla to však práce nikterak jednoduchá díky akutnímu nedostatku náhradních dílů. Tak jako tak se vše povedlo dotáhnout zdárně do konce a jednotka nyní produkuje zhruba 125 kW výkonu. Vzhledem k nízké hmotnosti vozu (1060 kg) tak není problém atakovat maximální rychlost 230 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz SLK může být vaší zábavnou hračkou