Nejzbytečnější značku v celé Praze jsme našli v Hostivaři. Jsou tam dvě a edukují cyklisty

Img 20231024 122643

Přišlo vám někdy, že jste narazili na dopravní značku, která vám přišla zbytečná? Takových je po celé České republice jistě mnoho. Každý určitě ví o nějakém úseku, o nějaké lokaci, kde je dopravní značka, která je, mírně řečeno, nepotřebná. Na první pohled může být celkem složité vybrat tu nejabsurdnější. Ale pokud zamíříte do pražské Hostivaře, buďte si jisti, že ji vyberete opravdu rychle. Stačí zamířit k místnímu nadchodu, který vede nad kolejemi.

Značka určená cyklistům

Tato dopravní značka je určená cyklistům. Poznáte to, i pokud nemáte řidičské oprávnění, či povědomí o zákonech. Je to na ní vcelku jasně uvedeno: „Cyklisto, sesedni z kola.“ Na tom by nebylo na první asi nic divného, protože podobných značek mohou cyklisté potkat nejenom v Praze mnoho. Často se nacházejí třeba v místech, kde je potřeba přejít vozovku, nebo překonat trochu obtížnější přejezd. V kontextu toho, kde se ale nachází značka o které píšeme, jde zaručeně o tu nejbizardnější a nejzbytečnější.

Mohlo by vás zajímat:  Po koupi ojetého auta je lepší některé součástky rovnou vyměnit, vyplatí se to
IMG_20231024_122556
Foto: vlastní / David Hampl

Opravdu by někdo jel?

Jak bylo zmíněno, tahle dopravní značka se nachází u místního nadchodu. Pokud jste po něm, nebo kolem něho někdy šli, tak víte že je řešen schodištěm a to je vcelku prudké. Kdo nemá fyzičku, bude po prvních schodech jistě popadat dech. A právě tady se zmíněná značka nachází. Už když jsme ji viděli poprvé jsme si říkali – to by se opravdu našel cyklista, kterého by nenapadlo že musí z kola seskočit? Opravdu by se někdo pokoušel ty schody zdolávat na kole, v jeho sedle? Opravdu si město myslí, že jsou cyklisté tak hloupí, že potřebují značku k tomu, aby věděli že schody do kopce nemají zkoušet zdolávat v sedle svého kola?

Mohlo by vás zajímat:  Shell nabídne zákazníkům unikátní modely BMW M poháněné slanou vodou
IMG_20231024_122614
Foto: vlastní / David Hampl

Jsou tam dvě

Značka není jenom jedna, najdete ji z obou stran daného nadchodu. Marně přemýšlím, kdo vůbec vymyslel a kdo vůbec schválil osazení daného místa touto značkou. Kdo nevěří, že tam skutečně je, může se jít přesvědčit. Místem, které hledat na mapě, je „Hostivařská železniční lávka“. Jde dokonce o historickou památku, ale já myslím, že známější není ani tak pro svůj historický význam, ale především pro tu dvojici značek, která opravdu nedává logiku.

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora