Některé přestupky jsou tak bizarní, že nestačíme žasnout. Tohle napadne málokoho

Každý řidič už za svůj život jistě spáchal několik dopravních přestupků. Málokdo vždy dodržuje maximální povolenou rychlost, řada lidí jistě nestihla oranžovou a někteří nedopatřením vjeli nebo zastavili tam, kde neměli co dělat. Jde vždy o věci víceméně běžné, ale jsou i přestupky, nad kterými zůstává rozum stát. Jaké?

Zastavení na kruhovém objezdu

Ano, i toto někdo dokáže a vůbec si neuvědomuje, co tím může způsobit. Typické je to v případě víceproudých kruhových objezdů. Nezkušený řidič ve vnitřním pruhu potřebuje přejet do vnějšího. A když si není jistý, udělá nepochopitelnou věc. Zastaví a počká, dokud tam nebude volno. Takovou překážku provozu nikdo nečeká a náraz může skončit fatálně.

Zastavení v připojovacím pruhu

Podobně bizarní přestupek jako v předchozím případě. Na dálnici o to nebezpečnější, protože se bavíme o rychlostech kolem 130 kilometrů v hodině, kterých se v připojovacím pruhu běžně dosahuje. Kdo se nezvládl zařadit a zastaví, vytvoří nečekanou překážku vozu jedoucímu za ním. Lepším manévrem je pokračování v jízdě i za cenu toho, že se vůz bude pár desítek metrů pohybovat v pruhu odstavném.

Zdroj obrázku: Freepik

Stání na blikačkách

Oblíbené varovné blinkry jsou pro mnohé doslova omluvou za to, co páchají. Stání na chodníku, na zákazu zastavení, na vyhrazených parkovacích místech nebo jinde. Řada řidičů si s tím hlavu neláme, a když moc dobře vědí, že zde nemají co dělat, zapnou varovné blinkry. Ty ale rozhodně neslouží jako jakési sdělení, že tento přestupek je pouze krátkodobý.

Blokování levého pruhu

Mimo město slouží levý pruh na víceproudé silnici výhradně k předjíždění. Přesto se najdou tací, kteří ho soustavně blokují a do pravého se uhnou až po několika probliknutích. Obvykle je jejich argument zcela prostý – jedou maximální povolenou rychlostí a podle nich nemá nikdo právo jet rychleji. Neuvědomují si však, že nejsou samozvaní strážci zákona. Od toho máme policii.

Zdroj: https://bridgestone-mea.com/en/discover/the-12-most-common-driving-mistakes