Někteří nechávají provonět interiér auta vonnou svíčkou. Ví, že auto nezapálí

Aby byla cesta příjemná, chceme nejenom pohodlné auto, ale i útulné prostředí. K tomu patří jak čistota, tak i vůně automobilu. Je jasné, že takzvanou vůni nového auta nelze nahradit. A tak postupem času lidé investují do různých osvěžovačů a automobilových vůní. Sortiment je poměrně bohatý a možnosti rozsáhlé. Také je ale třeba připomenout, že řada vůní není nijak levných. A ty, které stojí málo, zase nemusí nic vydržet.

Lze si poradit svépomocí

I proto se mnoho majitelů aut vydává tou cestou, že si své osvěžovače raději vyrábí sami. A nemusí to být nic těžkého. Když to má být co nejjednodušší, stačí vzít jednu věc, kterou má každý doma. Řeč je o svíčce. Vonné svíčky jsou standardem interiérů, ale málokoho napadne dát si je do auta. Doma je použití zcela samozřejmé. Použít svíčku na bezpečné místo a zapálit knot. Následně začne vosk uvolňovat příjemnou vůni. A přesně takovou lze mít i v autě.

Zdroj obrázku: Freepik

Svíčky do auta? Proč ne

Vonné svíčky lze klidně využít také v autě. A je jedno, zda to budou některé z kupovaných, nebo se řidiči a řidičky uchýlí k tomu, že si vonnou svíčku nejenom do auta sami vyrobí. Důležitá však je jedna věc. Na rozdíl od domácnosti v autě svíčky nikdy nezapalujeme. Hrozí obrovské riziko požáru. Parfemovaný vosk totiž dokáže svou vůni uvolňovat i bez ohně.

Je to snadné

Jak na osvěžovač vzduchu do auta z vonných svíček? Stačí skleněná nádoba s víčkem, do které nasekáte klasickou vonnou svíčku. Klidně několik. Následně stačí tuto nádobu zavřít a do víčka udělat několik otvorů. V autě se může umístit třeba do držáků na nápoje, kde nehrozí převrhnutí. A co se stane? Tím, jak ve voze stoupá teplota, se začne zahřívat také vosk. A ten bude uvolňovat svou vůni bez toho, aby byl v kontaktu s plamenem. Použít toto řešení lze i v létě. Když se vosk rozpustí, stále je bezpečně ve skleněné nádobě.

Zdroj: Life Hacks