Někteří vozí v autě na první pohled zbytečné věci. Místo na stavbě je ale využijí jinak

Man Removing Snow With Shovel By Car

S padajícími teplotami řada řidičů obměňuje výbavu svého vozu. Tedy to, co v něm vozí. To nařízené zákonem, jako jsou vesty nebo lékárničky, mají stále. K tomu ale někteří přidávají i další věci. Logicky to jsou sněhové řetězy, které je v mnoha úsecích nezbytné mít ve voze. Ty však nejsou jedinými věcmi, které někteří vozí v kufru. Často to vypadá, jako by nejeli na výlet, ale na stavbu.

Lopata

Vozit v zavazadlovém prostoru auta klasickou lopatu s dřevěnou násadou by bylo celkem nepraktické, jelikož zabere celkem dost místa a je neskladná. Proto mnozí využívají řešení různých skládacích lopat a lopatek. A k čemu konkrétně? Hodit se mohou hlavně v zimě. Jsou skvělým pomocníkem, jak odházet sníh nahrnutý pluhem k vozu, stejně jako pomohou k vyproštění vozu v případě, že jeho řidič ve sněhu zapadne.

Mohlo by vás zajímat:  Nové auto dokáže čerstvého majitele vylekat. Záhadné kontrolky se mohou rozsvítit kdykoli

Pytel s pískem

Ten má využití nejenom na stavbě, ale skutečně také i v případě jízdy. Mnozí zde budou vyzdvihovat i to, že pytel s pískem umístěný v kufru u vozů se zadním náhonem zlepší samotné držení auta na silnici. Lepší využití je ale opět v případě, kdy člověk zapadne. Stačí naházet lopatou písek na zledovatělou vozovku a auto se celkem snadno a rychle dostane z nejhoršího.

Zdroj obrázku: Freepik

Koště

Odházet sníh z auta samozřejmě lze i malým smetáčkem do ruky, ale kdo bydlí na horách, ten velmi dobře ví, jak je to náročné. Shazovat z vozu pravidelně deset centimetrů nového sněhu není tak jednoduché a rychlé, jak se zdá. Obyčejné koště však výrazně ulehčí práci. Stačí pár pohybů a auto je bez sněhu.

Mohlo by vás zajímat:  Značka Volkswagen začne od čtvrtka omezovat výrobu kvůli koronavirové krizi

Rukavice

I pracovní rukavice se hodí jako součást zimní výbavy. Ideálně potom ty určené právě na práci v zimně. V mrazech stačí pár minut a ruce jsou křehké. A takto se snažit odhazovat sníh nebo házet na silnici písek není úplně ideální. A málokdo si při tom chce zničit své běžné zimní rukavice určené ke klasickému outfitu.

Zdroj: https://www.palegaladvice.com/blog/things-to-keep-in-your-car-during-winter/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora