Němec v BMW dostal za ukázaný prostředníček místo symbolické pokuty tvrdý trest

Pre Owned 2834485 1280

Pokud nedodržíme rychlost, musíme počítat s pokutou. Tento Němec si však podstatně zavařil jenom proto, že při svém porušení rychlosti na radar ukázal neslušné gesto ve formě zdviženého prostředníčku. Kdyby věděl, co to vyvolá a jaký trest ho čeká, patrně by si něco takového rozmyslel. Jeho gesto budiž ponaučením do budoucna, ale i varováním pro ostatní řidiče, kteří by chtěli dělat něco podobného.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Z desítek euro přes tisíc

Policejní radar zaznamenal v Bavorsku německého řidiče vozu BMW X5, jak na měřeném úseku porušuje maximální povolenou rychlost. Ale ne nijak zásadně, jelikož muž jel rychleji jenom o 11 kilometrů v hodině, na povolené sedmdesátce. V případě, že by se jeho vyfotografování radarem obešlo bez gestikulace, dostal by zhruba 20 euro pokuty, což při současném kurzu činí kolem pětistovky českých korun.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlá jízda může vést k bezpečnosti na silnici mnohdy víc než pomalá rozvážnost

Němec se však rozhodl vyjádřit svůj názor na radar a měření rychlosti v daném úseku zdviženým prostředníčkem. Patrně čekal, že i přes to ho vzhledem k jeho rychlosti čeká jenom symbolická pokuta. Ale nestalo se. Za své gesto si vysloužil navýšení pokuty na 1 500 euro, což v přepočtu dělá asi 38 tisíc korun.

Zdroj obrázku: Polizei Oberfranken

Odcházel s pokutou a zákazem řízení

Z mírného překročení rychlosti za symbolickou pokutu je kvůli prostředníčku několikanásobně vyšší trest. A tím to neskončilo, jelikož kromě částky 1 500 euro, které musí německý řidič zaplatit, také nesmí nějaký čas usednout za volant. Kromě pokuty totiž dostal ještě jeden trest, v podobě zákazu řízení na dobu jednoho měsíce.

Mohlo by vás zajímat:  Šest vozů Peugeot, které se zapsaly do historie díky titulu Auto roku

Vše jenom proto, že na policejní radar ukázal prostředníček. Každý ví, co toto gesto znamená a není divu, že to místní úřady braly jako urážku. A legislativa jim dovolila ze symbolického trestu přejít až na tento exemplární, který jistě bude varováním i pro ostatní řidiče, že když už porušují rychlost, měli by se alespoň chovat slušně. Tedy pokud nechtějí platit vysoké pokuty a odpočinout si od řízení.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora