Německé Audi chystá modelovou ofenzivu

Rupert Stadler, generální ředitel Audi, potvrdil, že německá automobilka připravuje rozšíření své stávající nabídky ze 49 na 60 modelů. Konkrétní sice nebyl, uvedl však, že se Audi v budoucnu zaměří na kategorii SUV.

Zpráva o rozšíření portfolia přichází z Ingolstadtu v době, kdy se Audi povedlo od začátku roku vyrobit již 1,5 milionu automobilů. Tím se povedlo naplnit plán stanovený původně až do roku 2015. Stadler při této příležitosti řekl: „Celý náš tým tady dnes tvoří historii Audi. V roce 2005 jsme si stanovili velmi ambiciózní cíl a od té doby se nám povedlo vytvořit jedinečnou značku a modelovou iniciativu.“

A nezůstalo jen u bilancování, když Stadler přidal i pár informací o budoucnosti značky: „Budeme pokračovat v psaní tohoto úspěšného příběhu a rozšiřovat naší modelovou řadu ze současných 49 na budoucích 60 modelů. Vidíme velký potenciál, především v segmentu SUV a luxusních modelech.“

Prvním novým modelem bude malé SUV Q1, které se na trhu objeví v průběhu roku 2016. Z dalších SUV se objeví modely jako Q2, Q4, Q6 nebo Q8. Luxusní modely bude zastupovat především model A9, který může být kupé nebo dokonce jakýmsi Allroad sedanem.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai představil další z řady sedanů kratších než 4 metry

A jaký je další cíl? Podle předsedy představenstva značky šéfa prodejů, kterým je Luca de Meo, to jsou dva miliony prodaných automobilů v roce 2020.

Zdroj: Audi, autoexpress.co.uk, worldcarfans.com