Německo zvyšuje dotace na elektromobily. Na koupi poskytne i 6 000 eur

U nás je dotace na nákup elektromobilů zatím ještě v plenkách. Plánovaná výzva se dotkne zatím pouze podnikatelů. To v Německu je finanční podpora elektromobility podstatně dále. A samozřejmě stále pokračuje. Pro ty, kteří zde plánují pořídit auto na elektřinu, je vývoj dotací velmi pozitivní. Jejich výše se výrazně zvyšuje. Kolik mohou Němci na nákup elektroauta nyní získat?

Vozy do 40 000 eur

Nejvíce se dotace vyplatí u vozidel levnějších, jejichž kupní cena nepřesáhnu částku 40 000 eur. Výše původní dotace v této kategorii činila 4 000 eur. Nyní došlo k jejímu výraznějšímu navýšení, a to až na částku 6 000 eur. Kdo se rozhodně pořídit si elektromobil se zmíněnou hraniční cenou, může ho mít v přepočtu o více než 153 000 Kč levnější. Cílem je motivovat hlavně běžné lidi k pořízení levnějších elektromobilů, které splní běžné požadavky pro přesun z bodu A do bodu B.

Vozy do 60 000 eur

Další kategorie dotací se týká vozidel dražších, s prodejní cenou v rozmezí 40 000 – 60 000 euro. I tady došlo ke zvýšení samotné dotace. Ta byla v minulosti stejná jako u kategorie předchozí, a to na výši 4 tisíc eur. Nyní se zvýšila o další tisícovku na 5 000 eur. To je v přepočtu více než 125 000 Kč, což je opět celkem zajímavá suma.

Dotovány budou také plug-in hybridy

Nejsou to jenom klasické elektromobily, které jsou ze strany Německa dotovány. Peníze od státu bylo možné a stále bude možné získat i na plug-in hybridy. Aktuálně velmi populární varianty, které kombinují spalovací motor s elektromotorem. Tyto vozy umožňují nabíjení, a tak mohou nabídnout jízdu na elektřinu v délce až několika desítek kilometrů. V případě delších tras může majitel využívat i spalovacího motoru, a tak cestovat doslova bez omezení. Předchozí výše dotace na plug-in hybridy činila 3 000 eur a nyní došlo také k jejímu zvýšení, a to na sumu 4 500 eur. To v přepočtu činí zhruba 115 000 Kč.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Jednotlivé města a státy se chtějí do budoucna rozloučit se spalovacími motory

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora