Nenápadná kuna dokáže v autě napáchat skutečnou spoušť. Účinná prevence ale existuje

Možná si říkáte, že nějaké zvíře, ani kuna, není žádným problémem pro vaše auto, ale opak je pravdou, toto stvoření dokáže napáchat spoustu škod. V horších případech nemusíte po noční návštěvě kuny ani nastartovat své auto a v servisu necháte tisíce korun za opravu. Dá se tomu zabránit?

Kuny

Internet nabízí spoustu rad, jak odradit kunu od návštěvy, s jejich účinností je to ale o něco horší. Nejlepší prevencí před kunami je garáž, respektive zabezpečená garáž. Kuny si totiž nelámou hlavu s nedostupností a dokážou proklouznout i malým otvorem. Garáž s deseticentimetrovou dírou postrádá smysl. Možnost uschování automobilu v garáži nemá ovšem každý, na různé jedy a pasti zapomeňte, jelikož se jedná o chráněné zvíře.

Kuny navštěvují motory především během chladných nocí, kdy je láká zbytkové teplo z motoru. Kromě noclehu se tam také stravují. Chutnají jim především hadičky, izolace a manžety všeho druhu, což způsobuje velký problém. Jejich návštěvy jsou častější po výskytu první kuny. Pach kuny vycítí ostatní, které tak považují vaše auto za vhodný úkryt.

Mohlo by vás zajímat:  OMV rozšiřuje síť a otevírá novou čerpací stanici v Ostravě
Zdroj obrázku: Freepik

Jak bojovat s kunami

Jak tedy s těmito chráněnými zvířaty účinně bojovat? K dispozici jsou různé spreje proti kunám, akustické či ultrazvukové rušičky nebo zářivky s pohybovým čidlem. O něco propracovanější jsou elektronické rušičky. Mezi radami najdete také přírodní odpuzovače, jako jsou lidské vlasy, kočičí nebo psí chlupy. Ideálně zabalte větší chomáč do silonové punčochy a tu nastražte v oblasti motoru, ale vyhýbejte se teplejším částím, aby nehrozilo jejich vzplanutí. Další možností je rozprostření deky, kterou používá váš domácí mazlíček. Někdo doporučuje také prostor v oblasti motoru vystříkat voňavkou, octem nebo citrusovým vonným olejem.

Jaké další možnosti můžete vyzkoušet?

Existují samozřejmě ještě další možnosti než výše zmíněné a taky si je uvedeme:

  • tygří exkrementy,
  • Savo, petrolej nebo čpavek,
  • pletivo pod motorovou částí auta,
  • elektrický ohradník okolo auta.
Zdroj: https://www.letseatcake.com/marten-protection/