Nenápadné tlačítko na klíčku umožní jeho využití způsobem, od kterého automobilky ustupují

Na začátku byla klika, potom standardní klíček a nyní je to už jenom tlačítko. O čem je řeč? O bezklíčovém startování vozidla. Dnes už není nutné vytahovat klíček z kapsy a brát ho do ruky. Stačí, že ho máte někde u sebe, uvnitř vozidla. V kapse, v kabelce nebo třeba batohu. Pokud ho vůz detekuje, stačí stisknout příslušné tlačítko a máte nastartováno. A nic nebrání vašemu odjezdu.

Bezklíčové startování jako výbava moderních aut

Doba jde stále kupředu, a tak se mění i výbava moderních vozidel. Mezi standard těch dražších už patří bezklíčový vstup i bezklíčové startování. Stačí mít klíček někde u sebe a auto se vám samo odemkne (nebo ho odemknete položením ruky na kliku). Poté usednete a stisknutím tlačítka nastartujete. Stačí tedy, abyste měli klíček někde u sebe – a ani není nutné vědět, kde přesně. Toto řešení má primárně usnadnit život, ale nutno podotknout, že může být i rizikem. Stačí zesilovač signálu a zloději se snáze dostanou do konkrétního vozu, se kterým i odjedou.

Zdroj obrázku: Freepik

Drobné tlačítko na klíčku

Málokdo, kdo má vybavené auto těmito funkcemi, nějak důkladně zkoumá klíček. Obvykle skončí v kapse nebo v kabelce, odkud se téměř nevyndává. Přitom ale může ukrývat drobnost v podobě malého nenápadného tlačítka. Drobné pojistky, která je téměř neviditelná. Ale je tam. Po jejím uvolnění totiž daný klíček odhalí ještě jedno tajemství, které skrývá. A ukazuje, že není až tak moderní, jak by se mohlo znát.

Mohlo by vás zajímat:  Kamiony jsou plné samolepek, jejichž význam někdy neznají ani sami řidiči. Často jsou zbytečné

Vyndejte klasický klíček

V daném kusu plastu se v řadě případů skrývá nejenom elektronické zařízení zajišťující kontakt s autem. Skrývá se v něm také to, co známe desítky let. Standardní klíček, tedy ona typická planžeta s charakteristickým vybroušením. Najednou tak máte v ruce opět klasiku a můžete si domýšlet, k čemu vlastně je? Odpověď je jednoduchá. Ne vždy může být elektronika spolehlivá a někdy se hodí, když nejde auto otevřít, otočit klíčkem v zámku, abyste se do auta vůbec dostali. I když automobilky od této klasiky stále více ustupují, zároveň si ji nechávají pro všechny případy v záloze.

Zdroj: https://www.locksmiths.co.uk/faq/keyless-car-theft/