Nenáviděné kamiony jako záchrana. Došlo i ke zrušení nedělních zákazů

Roky se bojovalo proti kamionům a nyní, v době kdy je nejenom Česká republika, ale i Evropa ohrožena koronavirem, je vnímáme jako záchranu v těžkých časech. Najednou se více než kdy jindy ukazuje, že bez kamionů by to prostě a jednoduše nešlo.

Základní pilíř zásobování

Kamiony se v těchto dnech stávají základním pilířem zásobování. Po ohlášení několika prvních omezení došlo k tomu, že lidí vzali doslova útokem velké i malé obchody. Ve velkoskladech je sice zboží dost, ale to se musí do jednotlivých prodejen nějak dostat. Najednou se tolik nenáviděný kamion stává záchranou k tomu, abychom v době karantény mohli plnohodnotně žít. Najednou často otáčejí i ti, kteří proti nim roky bojují. Najednou si uvědomí, že je to právě toto velké auto, které jím do obchodu doveze mouku, rýži a těstoviny, kterými naplní své nákupní vozíky.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mohou i do zahraničí

Česká republika není soběstačnou zemí a mnoho věcí denní potřeby buď nepěstujeme, nebo nevyrábíme vůbec, a ty které ano, tak ne v dostatečné míře, aby to pokrylo potřeby všech obyvatel. Zvláště těch, kteří se rozhodli dělat si zásoby. Mnoho věcí denní potřeby je dováženo ze zahraničí a i proto mají řidiči kamionů výjimku ze zákazu, který se týká zavření hranic. Mohou tak stále zajišťovat dopravu potřebného zboží tak, aby byla uspokojena poptávka kupujících. Jsou tak v podstatě jedinou aktuální spojnici s okolními zeměmi a věcmi, které ony mají a my nikoliv.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zrušení nedělního zákazu

Že se potřeba kamionů ukazuje jako skutečně velká, to jasně potvrzuje i to, že standardní nedělní zákaz jejich jízdy byl zrušen. A to do odvolání. I to jasně poukazuje na jejich velkou potřebu a na to, že se stát snaží zajistit lidem všechny potřeby, pro které jsou kamiony stále ještě tou nejlepší a také nejrychlejší možností přepravy. Díky zrušení nedělní jízdy by se mohla zvýšit celková plynulost zásobování, bez zbytečných prodlev.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora