„Neo“, jako nová revoluce. V čem a od koho?

Koncem roku se proháněl silnicemi jihoafrické republiky připravovaný elektromobil automobilky Volkswagen. Údajně by se mělo jednat o nový Golf a údajně by také měl nabídnout zcela nový interiér, který značka doposud nikde nikdy neprezentovala.

Bod zlomu: přelom roků

Automobilka Volkswagen nehodlá prozradit žádné rozhodující detaily. Nicméně už teď se šeptá, že interiér nabídne zcela nový zážitek zejména, co se týče funkčnosti. Zmizí většina tlačítek, které budou alternovat dotykové prvky a hlasové ovládání. Malý digitální panel přístrojů nad volantem doplní velký středový display usazený přímo uprostřed palubní desky. Futuristický nádech dodá dlouhý LED pás, který barevně odliší stav baterie, příchozí hovor a další notifikace, které jsou pro řidiče důležité.

Malý, ale komfortní

Ačkoliv detaily nejsou známé, délka elektromobilu Volkswagen I.D. je přibližně 4.250 mm, čímž se velice podobá svému modelovému sourozenci, Volkswagenu Golf. Rozvor ale představuje 2.800 mm, což spolucestujícím vzadu poskytuje hodně místa na nohy a cestování tak výrazně zpříjemní. Nový pětidveřový hatchback I.D. Neo, bude prvním členem rodiny elektrických Volkswagenů s platformou MEV. Kompakt vycházející z konceptu I.D. nabídne baterie s různou kapacitou výkonu (60, 80 a 110 kWh).Cena má být na poměry elektromobilů poměrně příjemně dostupná. Pohybovat by se měla na úrovni dieselových Golfů.n>

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora