Nešlo o netradiční umění v centru města, ale kuriózní nehodu nepochopitelně manévrujícího řidiče

V dnešní době už si můžete být jen těžko jisti tím, co je před vámi na náměstí. Třeba známý tank v Praze byl nejprve pomníkem, pak chvíli ukázkou vandalismu, když jej tehdy neznámý výtvarník David Černý natřel na růžovo, a nedlouho poté uměleckým dílem. A to právě díky onomu růžovému nátěru. Také kolemjdoucí v centru Krakova v sousedním Polsku si dlouho nebyli jistí, zda je na náměstí k vidění zvláštní reklama, nepochopitelná moderní umělecká instalace nebo nejapný kanadský žertík na majitele auta. Ve skutečnosti však šlo o kuriózní dopravní nehodu.

Nejezděte, kam nemáte

Tahle nehoda by se klidně mohla stát součástí kampaně BESIPu na téma „nejezděte, kam nemáte“. Řidič malého městského crossoveru Nissan Juke se totiž pravděpodobně rozhodl zkrátit si cestu přes pěší zónu, která je v době koronavirových restrikcí vesměs liduprázdná. Asi si říkal, že když nikoho neohrozí nebo neomezí, takový přečin mu hravě projde a z místa zmizí dříve, než si kdokoli bude na cokoli stěžovat. Ale ouha.

Zdroj obrázku: Interia.pl

Při couvání řidič podle všeho přehlédl betonovou kouli, která je na místě právě proto, aby tu nemohla jezdit auta. A ukázalo se, že koule je schopna svůj účel plnit – zůstala pevně na svém místě, přestože na ni auto najelo a uvízlo na ní. Protože se tak podle všeho stalo při couvání a řidič na kouli najel nejprve bokem, došlo ke kuriózní situaci, která vypadá jako hlavolam.

Zdroj obrázku: Interia.pl

Nissan Juke

Uvízlý Nissan je u našich severních sousedů populárním druhým autem do rodiny, jeho oblibě přejí i příznivá cena a nízká spotřeba. Ta je vykoupena poněkud slabším motorem, nicméně na popojíždění po městě je tohle auto jako stvořené. Základní charakteristiky varianty, při jejímž nákupu se vejdete pod 400 tisíc korun, jsou:

  • Typ motoru: benzinový tříválec o objemu 1,0 l s výkonem 89 koní
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 11,1 s
  • Maximální rychlost: 180 km/h
  • Kombinovaná spotřeba: 4,6 l/100 km