Nevraživost vůči motorkářům způsobuje zbytečně nebezpečné situace. Přitom stačí chovat se ohleduplně

Na tuzemských silnicích potkáme nejenom auta, ale také motocykly. Vzájemná nevraživost je často vidět na každém kilometru. Mnohdy pramení i z toho, že se tuzemští řidiči neumí k motorkářům správně chovat. Co se na silnicích mnohdy děje a jak to udělat, aby se daná situace obešla bez problémů?

Předjíždění

Při předjíždění může nastat řada rizikových situací. Pokud jedete vozem a za vámi se zjevil motorkář, který evidentně pospíchá, není namístě ho zbytečně blokovat. Uhnout se ke krajnici je to nejlepší, co v dané situaci můžete udělat. Pokud naopak dojde k situaci, že motorkáře předjíždíte, držte mezi ním a vaším vozem dostatečný prostor. I tak můžete předejít případné dopravní nehodě.

Jízda v koloně

Je běžnou praxí, že když se objeví kolona, tak auta musí stát, zatímco motocyklisté se dokážou proplétat kupředu. V tu chvíli není vhodné je jakkoliv blokovat. Primárně proto, že podobné manévry mohou vést k nehodám, ale i drobnostem, jako je poškrábání laku auta. Také je dobré si uvědomit, že řada motorkářů takto spěchá i kvůli svému komfortu, jelikož stát v létě v oblečení v koloně není příliš komfortní situace.

Zdroj obrázku: Freepik

Uhýbání

Na silnicích by měla panovat především ohleduplnost. To, zda někdo porušuje nebo neporušuje předpisy, by měla hodnotit výhradně policie. Proto není důvod kohokoliv blokovat, vychovávat ho, nebo dokonce i školit. Pokud se v zadním zrcátku objeví motorkář, který jede rychleji, je namístě mu manévr usnadnit a uhnout se mu. Bude to bezpečnější pro obě strany. Ti slušní navíc i poděkují, což je pro mnohé ohleduplné řidiče dostačující odměnou.

Sledování

Motorkáři jsou poměrně ohroženou skupinou. Navíc vzhledem k velikosti jejich strojů je lze často přehlédnout. Proto je namístě pravidelně kontrolovat zpětné zrcátko, ale i silnici před vámi. Zatímco auto je vidět dobře, člověk na motorce může být snadno přehlédnutelný. Je proto třeba sledovat provoz před i za sebou a dávat pozor na cokoliv, co se může objevit.

Zdroj: https://www.herrmanandherrman.com/blog/road-risks-for-motorcycle-riders/