Nevýhody sedmimístných aut, o kterých se často nemluví: neuvážená koupě může skončit velkými problémy

Řada rodin potřebuje primárně praktické auto. Jak z pohledu vnitřního prostoru, tak z pohledu počtu míst. Často se proto do hledáčku dostanou různé sedmimístné verze. Jak je to s nimi doopravdy a s čím je třeba před koupí počítat? Daná auta mají řadu nevýhod, o kterých se málokdo před koupí dozví.

Nouzová dvě místa

Sedmimístné vozy mohou mít mnoho podob. Mezi jednu z nich se řadí také ta největší SUV. Ta klasicky disponují pěticí pohodlných sedadel. A dále dvěma výklopnými sedadly, díky kterým vznikne třetí řada. Tato sedadla je však hodno užít jenom v případě největší nouze. Jsou obvykle značně nepohodlná a na delší jízdu zcela nepraktická. Navíc jejích vyklopením se znatelně omezí zavazadlový prostor.

Problémy s šířkou

I když může mít auto sedm míst, nemusí to nutně znamenat, že bude zcela vyhovovat celé rodině. Zvláště rodině s menšími dětmi. Dát do takového vozu do druhé řady sedadel tři dětské autosedačky vedle sebe může být u některých modelů nadlidský úkol. Vždy záleží na typu auta i typu sedaček. Ale není výjimkou, že se při transportu dětí musí myslet na určitý kompromis.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota v Japonsku vyrobila již 150 milionů aut!
Zdroj obrázku: Freepik

Chybí Isofix

Ne, že by tento standard pro ukotvení dětských sedaček zcela chyběl, ale jednoduše může nastat situace, že u sedmimístných aut není příprava na úplně všech sedadlech, jak by se očekávalo. Isofix je dnes už běžnou věcí, ale nemusí být dostupný na všech místech v interiéru vozu. U sedmimístných vozidel to platí také. I když jsou určená pro rodinné cestování, sedačku lze umístit často jen tam, kam to dovolí auto.

Je jich málo

Sedmimístných aut, která by splnila potřebná očekávání pro rodinný komfort, není až tolik, jak se zdá. Klasická SUV jsou často ne úplně dobře použitelná. Standardních MPV rok od roku ubývá. A osobní dodávky zase nemusí být vzhledem ke svým rozměrům a cenám úplně nejlepší možnou volbou. Při výběru se tak nelze obejít bez kompromisu.

Zdroj: https://businessmotoring.co.uk/seven-seater-suv-rental-advantages-and-disadvantages/