Nezvyklé kupé stojí na základech Škody Octavia

Indický úpravce Big Daddy Custom rozhodně není v automobilovém světě neznámým, ale o to více bizarním pojmem. Vždyť má na svědomí například „repliku“ Eleanor z remaku slavného filmu 60 sekund na základech Chevroletu Optra nebo Tatu Safari, předělanou na Range Rover Evoque. Jeho poslední kreace je však úplně jiný level.

Myslím, že těžké je už identifikovat, co má kupé se jménem Muscle Coupe představovat. Po chvilce váhání jsme došli k závěru, že jde nejspíše o poslední Ford Mustang. Pro ty, kdo stále nevěří, stačí se podívat na přední část, která se snaží evokovat šestiúhelníkovou masku chladiče a světla ve stylu amerického kupé, dvoudveřovou karosérii a konec konců také na název.

Mohlo by vás zajímat:  Americký Focus ST na míru Kenu Blockovi

Větší rébus je však rozluštit, co se skrývá pod karosérii s relativně normálně vyhlížející přední částí a podivuhodnou zadní částí, před kterou najednou i BMW X6 vypadá jako Miss World. Asi mi nebudete věřit, ale pod karosérii se ukrývá Škoda Octavia 1.9 TDI první generace z roku 2008. Ta prošla radikálním zkrácením, chybí jí zadní dveře a ty přední byly pro změnu o něco protaženy. Nová jsou i 17palcová kola HRS H120, celá pohonná soustava však zůstala netknutá.

Mohlo by vás zajímat:  Passat s dieselovým motorem dostal porci výkonu navíc

Jakkoliv se technici z Big Daddy Custom vyřádili na karosérii, v interiéru už to tak slavné není. Čtyřramenný volant, budíky a ovládací prvky myslím všichni majitelé novější modelů Škoda znají jako své boty. Nejzajímavěji tak působí modrou barvou natřený plast ve spodní části palubní desky a sedadla s novým vzorem čalounění, evokující jakési neexistující sportovní ambice

Zdroj: carscoops.com, Big Daddy Custom