Nismo bude vyvíjet příští generaci GT-R

Sportovní a závodní divize Nissanu, firma Nismo, se nejspíše stane hlavním vývojářem příští generace Nissanu GT-R, která má přijet v roce 2016. Pro australský magazín Motoring to naznačil Andy Palmer, viceprezident značky. 

„Přesuneme-li se k příští generaci GT-R, pravděpodobně uvidíte vůdčí postavení společnosti Nismo. Auta této značky jsou v Evropě a Asii prodávána skrze specializovaná dealerství, označovaná Nismo Performance Centres. Přes ně prodáváme také supersport GT-R, který je tak něco, jako vlajková loď značky. Je tedy přirozené, že tato firma povede vývoj příští generace tohoto modelu,“ řekl Palmer

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes představil prodlouženou verzi sedanu třídy E

Pro Nismo by však tato operace znamenala velký skok kupředu. Dodnes totiž dceřinná firma Nissanu víceméně upravovala standardní auta. Podle Palmera však tato operace může přinést i další výhody, především ve vývoji závodních automobilů tříd GT1, GT3 a japonského mistrovství Super GT: „Vyvíjíte svou závodní reputaci od samých počátků,“ řekl. 

Jak již jistě víte, příští generace GT-Rka dostane mnoho komponentů od společnosti Williams, která se stala exkluzivním partnerem Nisma. Také sílí spekulace, že budoucí GT-R bude hybridní nebo plug-in hybridní. Ani jedno však mateřský Nissan doposud nepotvrdil, na druhou stranu ani nevyvrátil. 

Mohlo by vás zajímat:  Lancia Flaminia GT na prodej

Zdroj: motoring.com.au, topspeed.com, worldcarfans.com