Nissan GT-R Nismo – Rekordní Godzilla oficiálně!

Nissan GT-R ve všech svých generacích platí za jeden z nejlepších vozů vůbec. Současná generace pravidelně prochází modernizací techniky, aby zůstávala stále na vrcholu. Sportovní divize Nissanu, Nismo, nyní představuje nejzběsilejší sériovou Godzillu vůbec.

Již na první pohled na Nissan GT-R Nismo zjistíte, že byla razantně přepracována aerodynamika, která vozu dodává dravější vzhled. Nové jsou nárazníky, prahy a přítlačné křídlo vzadu. Tyto prvky jsou schopny oproti standardnímu modelu zvýšit přítlak až o 100kg, rovnoměrně rozdělených na přední a zadní nápravu. Černá šestipaprsková kola se inspirovala těmi ze závodních speciálů. GT-R od Nisma bude dostupné v pěti barvách – bílé Brilliant White Pearl, černé Meteor Flake Pearl Black, stříbrné Ultimate Metallic Silver, červené Vibrant Red a unikátní pro tuto verzi šedé Dark Matte Grey.

Mohlo by vás zajímat:  Petr Novague ukázal moderní reinkarnaci Škody 110 R

Celá konstrukce vozu byla vyztužena pro lepší chování na limitu, podvozek se zpevnil a zakázkové odpružení dodává společnost Bilstein. Tlumiče DampTronic jsou nastavitelné v režimech Comfort, Normal a R. Na zakázku pro Nismo jsou také vyráběné pneumatiky od Dunlopu o rozměrech 255/40 ZRF20 vpředu a 285/35 ZRF20 vzadu.

Dvojitě přeplňovaný motor V6 3.8l VR38DETT dostal větší a účinnější turbodmychadla, díky kterým poskytuje výkon 600 koní a točivý moment 652Nm. Zlepšené bylo palivové čerpadlo a každý válec dostal vlastní časování vstřiku. Dynamické schopnosti vozu Nismo neudává, ale spekuluje se o zrychlení z 0 na 100km/h za zhruba 2 sekundy. Oficiální je pak čas na Nürburgringu s hodnotou 7:08.679, což je rekord sériově vyráběných automobilů. Rychlejší je už jen Porsche 918, které však vznikne pouze v omezené sérii.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar - budoucnost poodhalena!

V interiéru jsou nová karbonová sedadla Recaro a bohaté čalounění Alcantarou, včetně palubní desky a dveří. Stehování je provedené v kontrastní červené. Přepracování se také dočkal volant a přístrojová deska.

Nissan GT-R Nismo bude v Japonsku dostupný od února 2014, Evropa a USA se dočkají o několik měsíců později. Cena zatím zveřejněna nebyla, ale nemá překročit 200.000,- dolarů (4 miliony Kč). My už se těšíme, až se budeme moci někdy s novinkou seznámit osobně.

##GT-R-Nismo-Ring##

Zdroj: Nissan