Nissan GT-R P600 PKG

Venku svítí sluníčko, léto je v plném proudu a v celém motoristickém světě se prakticky nic neděje. I když to tak úplně pravda není. Švýcarský tuner Switzer Performance o víkendu představil svůj kit s názvem P600 PKG pro japonského sportovce Nissan GT-R. A v čem tkví kouzlo tohoto balíčku za bezmála 13 tisíc amerických dolarů?

Tak například v tom, že výkon vidlicového šestiválce o zdvihovém objemu 3,8 litrů poskočil ze standardních 545 koní až na konečných 600. Lví podíl na tom má nové sání, sportovní výfukový systém a nová řídící jednotka motoru. Vedle 55 koní navíc se GT-R může chlubit také lepším zvukem a v neposlední řadě lepší dynamikou.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes odhalil otevřenou třídu S

Nissan GT-R P600 PKG totiž dokáže zrychlit z nuly na 100 kilometrů v hodině za pouhopouhých 2,6 vteřiny. Údaj o maximální rychlosti nám však není znám. Co se týče designu karoserie, tak kromě nových kovaných kol obutých do pneumatik Michelin Pilot Supersport se prakticky nic nezměnilo. Konečně se tedy našel někdo, kdo si nehraje s karbonovými doplňky a veškeré své úsilí vložil do srdce celého vozu- motoru.